Přehled zápasů mládeže

Přinášíme shrnutí zápasů našich mládežnických mužstev z uplynulých týdnů.

DOROST 

Jaroměřice nad Rokytnou – Velká Bíteš 7:1
Branka VB: Marek Těšík

Velká Bíteš – Výčapy/ Šebkovice 1:6
Branka VB: Marek Těšík
Nedaří  se nedaří…
Dorostenci  si bohužel připsali další dvě porážky. Nejprve na hřišti silných Jaroměřic nad Rokytnou, týden doma v zápase proti Výčapům, soupeři, proti kterému měli mít šanci bodovat. 
Jeden z trenérů Petr Bajer k tomu říká: „Co se týká hodnocení zápasů proti Jaroměřicím a Výčapům, není moc co hodnotit. Tým sráží obrovské hrubky brankářů, v Jaroměřicích chyběla téměř celá obrana a slepená sestava neměla proti vyspělému soupeři šanci na lepší výsledek. Proti Výčapům přišlo pouze 11 borců, kteří to ještě nevzdali, bohužel po třech lehkých střelách, které skončily v síti, bylo po zápase, ve 2 pol. se hra trochu vyrovnala a naši hráči se dostali do několika šancí, kdy z jedné z nich korigoval skóre Matěj Těšík na konečných 6:1. Pokud nezačnou chodit starší hráči r. 1998, 1999 Fila, Tomšík, nevrátí se marodi Mičánek a Hvězda a nezachytají brankáři, nevidím šanci na lepší výsledky.“
Je jasné, že se výbor FC bude muset vzniklou situací zabývat… ☹

ŽÁCI STARŠÍ

Velká Bíteš – Moravské Budějovice 6:0
Branky VB: Řepa 2, Duraj, Rozmahel, Mahel, Holý

Okříšky – Velká Bíteš 1:2
Branky VB: Holý, Řepa

Výrazné zlepšení. Dvě důležité výhry si připsali starší žáci a rázně se odpoutali ode dna tabulky. Doma proti Moravským Budějovicím to byla jednoduchá práce, soupeř působil hodně odevzdaně, v Okříškách si ale kluci cennou výhru doslova vybojovali. V úmorném vedru se jim podařilo otočit stav zápasu a i s potřebnou dávkou štěstí příznivý výsledek udrželi až do konce. Do dalších zápasů to znamená velkou vzpruhu.

ŽÁCI MLADŠÍ

Velká Bíteš – Moravské Budějovice 3:1
Branky VB: Hotárek 2, vlastní soupeře

Okříšky – Velká Bíteš 5:2
Branky VB: Hotárek, Pavlíček

Proti Moravským Budějovicím s přehledem uhraná a zasloužená výhra 3:1, škoda jen, že gólů nebylo víc. Ostatně koncovka je slabinou jinak slušného týmu. 
Projevilo se to hned za týden v utkání s Okříškami. Soupeř byl zhruba na naší úrovni, dařilo se mu ale střelecky a díky tomu vyhrál. Naši hráči nepředvedli obvyklý výkon, rozhodně jej poznamenaly návštěvy Hodových kolotočů den předtím, navíc pět hráčů ročníku 2004 nastoupilo předtím za starší žáky a fyzicky ve druhém zápase doslova odešli. Přesto se nelze na nic vymlouvat, zklamali především ti, na kterých úspěch mužstva závisí nejvíc… 
Jak na tom mužstvo doopravdy je se uvidí už tuto sobotu v domácím zápase  proti zřejmě nejsilnějšímu soupeři, Přibyslavi. 

PŘÍPRAVKY 

I. turnaj Havlíčkův Brod
Starší: Velká Bíteš – Velké Meziříčí – 3:14 a 4:5, Velká Bíteš – Havlíčkův Brod – 8:20 a 2:5
Mladší: Velká Bíteš – Velké Meziříčí – 0:7 a 2:3, Velká Bíteš – Havlíčkův Brod – 0:8 a 0:7

II. turnaj Humpolec
Starší: Velká Bíteš – Pelhřimov – 12:8 a 6:4, Velká Bíteš – Humpolec 15:5 a 3:15
Mladší: Velká Bíteš – Pelhřimov - 6:2 a 3:1 , Velká Bíteš – Humpolec 12:4 a 1:4

Solidně zahájily své působení v KP přípravky. Na prvním turnaji v HB sice ani jednou nevyhrály, o Hodové sobotě v Humpolci to už ale bylo o něčem jiném. První výhry budiž našim nejmenším fotbalistům i trenérům zaslouženou odměnou za jejich snahu a práci.