Velká Bíteš - Pelhřimov 5:0 (2:0)

Áčko slaví první jarní výhru, Pelhřimov odjel s "bůrem"

Hattrick Jirky Chlupa a dva góly Radka Valsy rozhodli o vítězství našich v poměru 5:0.

Naši hráči zažili fantastický úvod, v 3.minutě propadl střílený centr Chlupa až za záda Zavadila a naši šli do vedení. V 16.minutě po krásném míči Nekudy se za obránci ocitnul Šimončič, Sládok zatáhnul za záchranou brzdu, byl vyloučen a kopala se penalta. Míč si na puntík postavil Chlup a nechal vzpomenout na památné Euro v Bělehradě - 2:0. Ve 21.minutě mohlo být ještě veseleji na hranici vápna se uvolnil Valsa, ale Zavadila neprostřelil. Ve 29.minutě z levé strany našel přesně Valsa Pohla, ten ještě udělal kličku hostujícímu obránci, ale dobrým zákrokem se zaskvěl Zavadil.V 39.minutě musel poprvé zasahovat také domácí brankář Pokorný, přímý kop hostujícího Bartoně, ale s přehledem vyrazil mimo nebezpečí. 

Ve druhém dějiství tempo hry opadlo. V 61.minutě se do vápna vyřítil express z Náměště Michal Šimončič a obránci nezbylo nic jiného než ho faulovat. Nařízenou penaltu opět proměnil Jiří Chlup a zkompletoval hattrick. V 72.minutě se k exekuci přímého kopu postavil Valsa a jeho střela z dobrých 30 metrů propadla až za záda Zavadila. Na další branku nemuseli fanoušci čekat dlouho, v 75.minutě všem utekl Valsa a tváří v tvář brankáři nedal brankáři šanci. Zbytek utkání už další branku nepřinesl a naši si tak připsali důležité tři body za výhru 5:0.

 

branky: 4., 14. a 62. Chlup, 72. a 75. Valsa
sestava: Pokorný T.- Kopáček, Kerber, Střecha, Pokorný J.- Cícha (61. Máca), Chlup (75. Mrňa), Nekuda, Šimončič (72. Hibš)- Valsa, Pohl