Přípravkám se na zimních turnajích dařilo

Úspěchy mladých fotbalistů

Hned několik úspěchů si připsala fotbalová přípravka FC Spartak Velká Bíteš. Na halových turnajích skvělé výsledky zaznamenali jak ti nejmenší tak už ti trochu odrostlejší.

U11 (hráči ročníku 2005 a mladší) se opět přihlásili do Tišnovské zimní ligy. Jedná se dlouhodobou soutěž, které se zúčastnilo 11 mužstev (Sparta Brno, Blansko, Tišnov, Boskovice, Kunštát, Nedvědice, Velké Meziříčí, NMNM, Bystřice nad P. a regionální výběr Tišnovsko). Naši kluci odehráli v průběhu zimy 5 turnajů a v konečné tabulce obsadili fantastické 3.místo hned za suverénní Spartou Brno a o pouhé dva body za druhým Blanskem. V této konkurenci se jedná skutečně o mimořádný úspěch a kluci zaslouží velký dík a uznání. O 39 vstřelených branek se postarali tito hráči: Mateja Adam 14, Hotárek Ondřej 10, Prudík Marek 7, Dufek Jakub 4, Ševců Michal 2, Chytka Vojtěch, Vavřina Maxim a Jurný Jan 1. Velkou pochvalu zaslouží i oba brankáři Václavík Mirek a Holubář Adam a další hráči do pole Petr Karmazín a Dominik Kunc.

Fotbalový oddíl FC Spartak Velká Bíteš také pro tuto kategorii sám uspořádal dlouhodobou soutěž, Bítešskou zimní ligu, jejíž tři turnaje se odehrály v hale v Osové Bítýšce. Na tento turnaj každoročně zveme zástupce menších okolních regionálních klubů. Letos to byli Křižanov, Měřín, Dolní Heřmanice a domácí Osová Bítýška. Naši kluci potvrdili roli favoritů a suverénně zvítězili, druhý tým poskládaný z méně zkušených hráčů obsadil slušné 4. místo.

Dařilo se zástupcům kategorii U9 (hráči ročníku 2007 a mladší). Za zmínku určitě stojí krásné 2. místo z únorového turnaje v Třebíči (soupeři Polná, Soběšice, HFK Třebíč, Přibyslav, Svratka Brno, Březník) nebo 3.místo z nedávného turnaje ve Velkém Meziříčí (konkurence 8 mužstev).

Sestava z turnaje v Třebíči byla následující: Ondra Malý , Lukáš Karmazín, Filip Stöger, Honza Musil , Dan Klíma, Jonáš Janík, Matyáš Kaláb a Adam Škoda

 

Milan Dufek