Krásný pohár míří do Polska

PBS Cup se vydařil

Ve spolupráci s generálním sponzorem (PBS a.s.) náš klub uspořádal mezinárodní turnaj starších přípravek (ročník 2007 a ml.)...

Ve spolupráci s generálním sponzorem PBS a.s. náš klub uspořádal mezinárodní turnaj starších přípravek (ročník 2007 a ml.), který se uskutečnil 7. a 8. května. Díky zkušenostem z turnaje mladších žáků konaného pod patronátem města Velké Bíteše v říjnu loňského roku byly přípravy na tento podnik tenokrát jednodušší a narušily je až nečekané omluvenky zaslané od některých klubů na poslední chvíli. Mrzela především absence rakouského Sturmu Graz, stopku našim přátelům ale vystavila nemoc trenéra. Nedorazily také týmy Sparty Brno a Vysočiny Jihlava. I přes tyto ztráty nakonec v pondělí večer rozehrálo prvními předzápasy turnaj celkem osm družstev, která se utkala systémem každý s každým. 
Počasí turnaji přálo, a tak si početnému publiku diváků představily tyto týmy: FC PBS Velká Bíteš A a B, Tempo Praha, Swierklany (PL), Žďár nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, Velké Meziříčí a Frýdek-Místek. Už první den ukázal, kde hledat hlavní favority turnaje. Swierklany s Frýdkem sehráli utkání vynikající úrovně, kterému hlasitě aplaudovaly nejen početné tábory fanoušků z řad rodičů. 
Druhý den ráno se pak sled zápasů rozjel naplno. Výbornými výkony se prezentovaly týmy z Vysočiny, především Žďár nad Sázavou a Velké Meziříčí a ani domácí tým v těžké konkurenci rozhodně nezklamal, i když výsledkově dokázal uspět jen proti Velkému Meziříčí (1:1). Paradoxně se přestalo dařit mužstvu Frýdku-Místku, jehož chvíle ale měly ještě přijít...

Konečné pořadí základní části turnaje bylo následující:

1. Swierklany - 19 bodů
2. Žďár nad Sázavou - 16 bodů
3. Velké Meziříčí - 14 bodů
4. Tempo Praha - 12 bodů
5. Světlá nad Sázavou - 9 bodů
6. Frýdek-Místek - 7 bodů
7. Velká Bíteš A - 4 body
8. Velká Bíteš B - 0 bodů

Rozhodující pro celkové pořadí turnaje totiž pochopitelně byly až zápasy play-off, které smazaly vše, co bylo v předchozích duelech zapsáno. Swierklany a Žďár ve čtvrtfinále potvrdili role favoritů, Tempo Praha v dramatickém souboji přestřílelo Světlou nad Sázavou, do hry se ale opět vložil tým Frýdku-Místku, který začal "likvidovat" ambice týmů z Vysočiny. Nejprve si totiž poradil s Velkým Meziříčím a v semifinále na penalty zdolal i ve skvělé formě hrající kluky ze Žďáru nad Sázavou. Druhým finalistou se staly polské Swierklany, které po výhře nad našim béčkem v semifinále přehrály také na penalty Tempo Praha. 
Polský tým pak ve finále potvrdil roli mírného favorita a vzepětí Frýdku-Místku rázně utnul přesvědčivou výhrou 3:0. Penaltová ruleta přisoudila pomyslný bronz Žďáru, který zdodal Tempo Praha, které tak oba poslední zápasy prohrálo stejným způsobem. Krásný pohár tak zaslouženě míří k našim severním sousedům, kteří kromě bezbrankové remízy s Velkým Meziříčím vyhráli všechny své zápasy. 
Pochvalu ale zaslouží všechny zúčastněné týmy včetně těch našich, i když měly ke stupňům vítězů v této konkurenci daleko. Hlavní ale je, že si všichni dobře zahráli a budou na tuto výjimečnou akci jistě dlouho vzpomínat. Náš oddíl pak děkuje generálnímu sponzoruu firmě PBS Velká Bíteš za podporu a pomoc při uspořádání tohoto turnaje, jehož zástupce Ing. Bronislav Stistálek se ho osobně jako divák zúčastnil a kvitoval jeho výbornou úroveň.
Všichni z FC PBS Velká Bíteš zároveň věříme, že podobným akcím není na našem stadionu konec, a že se třeba na konci letních prázdnin opět podaří podobné setkání mladých fotbalistů zorganizovat.