Muži A: Velká Bíteš - Stará Říše 0:1 (0:0)

ACH TA KONCOVKA...!

Muži A ve třetím domácím zápase jarní sezóny doplatili na mizernou produktivitu. Bez gólu se prostě vyhrát nedá...

Za krásného slunečného skoro až letního počasí přivítali naši hráči na vlastním hřišti svého doposud oblíbeného soupeře ze Staré Říše, kterého v posledních dvou vzájemných zápasech divize porazili. V základní jedenáctce našich scházel distancovaný Pavel Pergl, který za své vyloučení v Tasovicích inkasoval trest na 3 SU. Stoperskou dvojici tak trenér Jiří Mika složil z odchovanců našeho klubu L. Kopáčka a T. Mrni. Právě druhý jmenovaný hned ve 2. min. zachránil svůj tým od inkasované branky, když po ne úplně povedeném odkopu M. Pelána, který hostující hráč posílal skoro z poloviny hřiště zpět, vyhlavičkoval míč z úplně prázdné branky. To bylo ale na dlouho dobu vše, co oba týmy divákům předvedly. V 19. min. se sice do koncovky tlačil T. Juříček, ale nakonec byl rád, že se po krkolomném skoku za míčem do malého trestného území sám nezranil. Na konci první půle to ještě zkoušel R. Whittinhgam, ale jeho střelu hostující brankář M. Jícha kryl. 
Po změně stran si strážce hostující svatyně ve 49. min. poradil i z technickou střelou J. Chlupa z trestného kopu., na druhé straně chvíli poté v nadějné pozici promáchl M. Vacek. Další šance se pak zrodily až po prostřídání našich. Trenér Mika oživil hru nasazením vysokého J. Pohla a náš tým si vytvořil viditelnou územní převahu. Do pokutového území Staré Říše v té době přilétlo několik zajímavých centrů, nic zajímavého se z nich ale neurodilo.  Postupem času platonický nápor našich ustal a diváci se tak začali spíše zajímat o průběžný stav finálového utkání Extraligy ledního hokeje, takže se stadionem během chvilky 3x roznesl výkřik "gól" určený úspěšným zásahům staronových mistrů republiky z Komety Brno.
Když už to vypadalo, že jsou oba týmy smířeny s bezbrankovou remízou, přišel po předcházející šanci J. Chlupa jako blesk z čistého nebe rychlý brejk hostů, který precizní koncovkou podél nohou brankáře M. Pelána zakončil kanonýr A. Plichta a poslal svůj tým v 80. min. do vedení - 0:1. 
Prakticky vzápětí měl vyrovnání na svých kopačkách T. Juříček, ale z možná ještě vyloženější pozice jen nastřelil M. Jíchu. Tato šance jen dokumentovala zoufalství našich v zakončení. Výkon sám o sobě nebyl špatný, v určitých fázích utkání byl náš tým fotbalově lepší, ale málo platné, gól padl jen jeden a vstřelili ho hosté. A ten jim do tabulky divizní soutěže přinesl tři cenné body.

Statistiky:
Branka: 80: Plichta 0:1
Rozhodčí: Nejezchleb
Diváci: 301
ŽK: 2:1
Sestava domácích: Pelán - Halas, Mrňa, Kopáček, Bílek (84. Mucha) - Whittingham, Daněk, Chlup, Pokorný (54. Pohl) - Knos, Juříček

Snímek k článku je z předchozího utkání v Tasovicích - zdroj Martin Šimík "Šifra" - www.rajce.idnes