Rozhovor s předsedou klubu JIŘÍM JELÍNKEM

"PŘÁL BYCH SI, ABY VŠECHNY U NÁS FOTBAL BAVIL"

S malým jednodenním zpožděním vám přináším slíbený rozhovor s předsedou klubu Jirkou Jelínkem. Věřím, že na zajímavosti mu to neubralo...

Jirko, na konci roku proběhla Valná hromada oddílu. Jak bys ty jako úřadující předseda zhodnotil její průběh a vůbec uplynulý rok 2018?
Průběh byl pro mě překvapivě poklidný a hladký, vzhledem k tomu, co jsem si mnohdy během roku vyslechnout, jsem čekal možná i trochu třaskavější diskuzi, ale k té nedošlo. Jsem samozřejmě rád, že vše proběhlo hladce a valná hromada nám dala důvěru a zároveň schválila veškeré naše návrhy, které jsou pro naše další fungování důležité. Uplynulý rok hodnotím spíše pozitivně. Cíle, které jsme si dali, jsme myslím dokázali splnit a také si myslím, že klub se opět podařilo posunout o kousek dál. Co se sportovní stránky týká, určitě musím zmínit klidnou záchranu v divizi, skvělé jaro i podzim dorostu a také postup žáků do krajského přeboru, výborný je i počet dětí, které máme v přípravce. Máme kvalitně pokryté všechny realizační týmy, kde je u všech jejich členů vidět chuť a entuziasmus pro práci. Určitě je obrovské pozitivum také realizace studny na fotbalovém hřišti, za kterou vděčíme lidem na radnici. Ti nás velmi podporují a věřím, že i nadále budou.“

V radě klubu se objevilo několik nových jmen. Jaké budou hlavní úkoly nových členů?
„Jsem moc rád, že se nám podařilo rozšířit naše řady, a to hlavně o lidi, kteří chtějí našemu klubu pomoct a chtějí pro něj pracovat. Osobně jsem před dvěma lety vůbec neměl představu, kolik práce nás čeká, a proto toto rozšíření velice kvituji. Ve výboru jsou nově Jarda Smékal, Rosťa Janšta a Honza Šafránek. Všichni se okolo fotbalu v Bíteši nějakým způsobem pohybují, takže nejdou do neznámého prostředí. Výbor musí fungovat hlavně dobře jako celek a věřím, že každý z nových členů bude mít pro klub uplatnění a pomůže dalšímu rozvoji.“

Jaké jsou hlavní sportovní cíle oddílu pro rok 2019?
„Tady bych to rozvedl ve dvou rovinách, tou první jsou sportovní cíle klubu. Ty jsou poměrně jasné, chceme, aby áčko hrálo divizi a pohybovalo se někde okolo 6.místa, ale hlavně chceme hrát fotbal, který bude bavit jak hlavně fanoušky, tak i samotné hráče. Máme kvalitní osu mužstva a na ní se nabalují šikovní mladíci, myslím, že mužstvo má velký potenciál a má na to hrát takový fotbal, jaký si představujeme. Béčko by mělo být klasickou rezervou, tedy umožnit mladým hráčům herní praxi v dospělém fotbale a pomoci méně vytěžovaným hráčům áčka dostat se do formy. Samozřejmě za přispění nějaké osy v podobě starších hráčů. Zároveň by bylo vhodnější pro snadnější přechod mezi áčkem a béčkem, aby naše „Benfica“ hrála alespoň 1.A třídu. Co se týče mládeže, rádi bychom, aby v horizontu několika málo let hrály naše týmy ve všech kategoriích alespoň nejvyšší krajskou soutěž a aby v nich byly konkurenceschopné. A samozřejmě, abychom měli v klubu dobrou partu trenérů, kterým vytvoříme kvalitní podmínky pro jejich trenérský rozvoj. Druhou rovinou jsou moje osobní sportovní cíle, tam bych si přál, aby všechny hráče, trenéry a ostatní členy fotbal u nás maximálně bavil a vážili si toho, že můžou v našem klubu působit.“

A-tým bude mít nového trenéra. Co si vedení klubu osobně od působení Marka Zúbka slibuje?
„Já osobně jsem nadšený, že se nám do Bíteše podařilo dostat takovou fotbalovou personu jakou Marek bezesporu je. Očekáváme od něj, že bude s mužstvem pracovat tak, aby ho kvalitně připravil na mistrovské zápasy a aby se hráči pod ním postupně zlepšovali. Věřím, že mužstvo pod ním bude šlapat a prezentovat se kvalitní hrou. Jsem rád, že přichází už teď v zimě, kdy bude mít dostatek času na poznání týmu.“

Jistě jsou v plánu i nějaké akce týkající se vylepšení zázemí klubu. Co všechno by se mělo během roku 2019 stihnout nebo alespoň zahájit?
„Ano, určitě nás v tomto ohledu čeká v tomto roce spousta práce, ale na spoustě věcí se už začalo pracovat vloni. První akcí by mělo být dobudování studny a napojení na zavlažovací systém. Na začátku roku bychom měli vybudovat novou kancelář pro naši administrativní činnost. Hlavní letošní náplní by mělo být dobudování náhradního hřiště, kde bychom chtěli za pomoci města vybudovat automatickou závlahu a také drenáže pro odvodnění hřiště.“

Připravuje oddíl další větší akce ve spojení se sponzory?
„Práce s partnery je pro nás klíčovou záležitostí. Kromě již tradičních akcí jako PBS Sportuje nebo Labara cup určitě proběhnou společná setkání partnerů během fotbalových zápasů áčka či mezinárodních turnajů jako v loňském roce. Nějaké novinky v hlavách máme taky, ale ještě to není ve fázi, kdy bychom mohli něco prezentovat.“

Na závěr osobní otázka. Podaří se ti ve spojení s plněním funkce předsedy plnohodnotně vrátit na trávník ?????
„Dobrá otázka, byl bych rád, pokud ano, přípravu bych měl zahájit tak uvidíme, co čas a hlavně zdraví dovolí. Skloubit svou práci, práci předsedy, a ještě hraní fotbalu je časově opravdu náročné.“  

Na závěr bych rád poděkoval za mnohaletou činnost naší účetní, paní Pernicové, která se rozhodla ke konci loňského roku ukončit svou činnost pro náš klub. Věřím, že na náš klub nezanevře a bude nás dále podporovat a zároveň jí popřál mnoho štěstí a zdraví v osobním životě.

 Také bych rád našim příznivcům, partnerům i členům poděkoval za podporu v uplynulém roce 2018 a do roku 2019 jim popřál mnoho štěstí, zdraví a úspěchů. Věřím, že to bude pro bítešský fotbal rok úspěšný!“  

Díky za rozhovor.


Milan Dufek