Muži A - 5. kolo MSD D - Polná - Velká Bíteš 1:3 (1:0)

EXPORT BODŮ Z POLNÉ

Senzační výsledek veze áčko z Polné. V poločase sice prohrávalo 0:1, skvělá druhá pětačtyřicetiminutovka ale znamenala dokonalý obrat skóre a výhru 3:1...

Áčko sice odjíždělo k utkání do Polné s respektem k zatím dobře hrajícímu a takřka pravidelně bodujícímu soupeři, zároveň ale posíleno vlastní třízápasovou sérií zápasů bez porážky. V sestavě chyběl Lukáš Kopáček, u něhož v sobotu proběhla změna stavu ze "svobodný" na "ženatý".  Na postu stopera ho nahradil Tomáš Mrňa, jehož nynější post ve středu záložní řady pak poprvé obsadila čerstvá posila Jiří Kratochvíl. V brance pak Martina Matiáška vystřídal Michal Pelán. 
První půle našim vůbec nevyšla. "Zklamali jsme, vázla rozehrávka, dělali jsme hloupé chyby, ztráceli jednoduché míče," smutně komentoval dění na hřišti trenér našich Libor Danihelka. Naštěstí domácí tým potrestal laxnost našich pouze jednou, když se už ve 12.min. po nedorozumění našich ve vlastním vápně trefila exligová akvizice Polné Ondřej Šourek - 1:0.
"V kabině jsme si chyby z prvního poločasu vyříkali a po přestávce hru výrazně zlepšili," už spokojeně hodnotil dalších průběh zápasu lodivod našeho týmu. A po hodině hry přišlo vyrovnání. Po Sodomkově akci si domácí Vojtěch Haala srazil míč do vlastní branky - 1:1. Naši byli náhle jako polití živou vodou a deset minut před koncem se dočkali odměny. "Střídající Richard Novotný vybojoval důležitý míč, odcentroval jej do vápna, kde ho Tomáš Sodomka hned z první tečoval do branky," chválí akci dvou svých svěřenců L. Danihelka - 1:2. Domácí museli hrát vabank. A tuto hru prohráli. V poslední minutě totiž po rychlém protiútoku střídající David Burian proměnil samostatný únik na brankáře ve třetí pojištovací branku - 1:3.
"I přes výhru ale musím říct, že s takovým výkonem bychom si na Rosice troufnout nemohli. Přežli jsme několik vyložených šancí domácích," krotí vzrůstající nadšení L. Danihelka. 
Tak na Hody uvidíme...

Statistiky:
Branky: 12. Šourek 1:0, 61. Haala (vlastní) 1:1, 80. Sodomka 1:2, 90. Burian 1:3
ŽK: 2:2
Diváci: 170
Rozhodčí: Liška
Sestava našich: Pelán - Ondrák, Mrňa, Bárta, Knos - Merdita (60. Novotný), Kuldan, Kratochvíl, Halas (88. Hošek) - Juříček, Sodomka (90. Burian)
(rozestavení 4-4-2, v závěru 4-5-1)