Žáci: Velká Bíteš - Přibyslav 1:0 (ml.) a 2:1 (st.), dorost: Velká Bíteš - Předín 0:3

ŽÁCI ZA ŠEST, DOROST ZA NULA

Fotbalové jaro začalo už i naší mládeži, první zápasy odehráli žáci i dorost

DOROST
Velká Bíteš - Předín/Opatov 0:3 (0:1)

Branky: 7. 0:1, 58. 0:2, 60. 0:3
Sestava našich: Navrátil - Krejčiřík, Pelikán, Mahel (62. Barjan), Macholán, Urbánek, Svoboda, Hotárek, Chadim, Havlíček, Tvrdoň
Komentář trenéra M. Matiáška: "V neděli jsme sehráli první jarní kolo. Zápas jsme nezačali špatně, ale bohužel jsme nevyužii slibně se rozvíjející šance. Soupeř byl důrazný a svoji kvalitu předvedl u první branky. Po inkasování jsme zvýšili tlak na soupeře, ale bohužel bez vstřelení gólu. Druhý poločas jsme nezačali dobře, těžko jsme se dostávali do tempa a Předín nás ještě 2x potrestal. Takže se nám první jarní kolo výsledkově nepovedlo. V týdnu se připravíme na další záps, který sehrajeme v neděli proti Radostínu."

STARŠÍ ŽÁCI
Velká Bíteš - Přibyslav 2:1 (1:0)

Branky: 20. Tvrdoň 1:0, 36. 1:1, 56. Novotný 2:1
Sestava našich: Litchtenberg - Duraj, Juran, Novotný, Havlík, Jašek, Hotárek O., Havliš, Hotárek D., Jašek, Rozmahel, Tvrdoň, Požár, Prudík
Komentář trenéra J. Jelínka: " Úvod zápasu měli lepší hosté, kteří hrozili hlavně po pravé straně, ale do vážnější šance se nedostali. Poté se začal obrázek hry měnit, naši se osmělili, ale ani jedna z šancí agilního Tvrdoně se brankou neskončila a výlet stopera Duraje dopadl stejně. Přesto jsme brzy potom dočkali branky po individuální akci Tvrdoně a ujali se vedení. V závěru první půle ještě pěkně vystřelil Novotný, ale trefil jen pravou tyč hostující svatyně. Vstup do druhého poločasu nám nevyšel a hned na jejím začátku hostující Krejčí nadvakrát propálil našeho brankáře Lichtenberga. Z hranice vápna pak pálil Tvrdoň, ale jen do břevna. Z následného nájezdu pak Novotný už překonal brankáře hostí, ale jeden z obránců vykopl míč z brány. Nakonec jsme přece jen byli za snahu odměněni a v 56. min. nás Novotný hlavičkou po přímém kopu dostal do vedení. V závěru už jsme si výsledek pohlídali. Chtěl bych kluky pochválit za přístup, i když to herně ještě nebylo ono a bylo vidět, že hrajeme na trávě letos první zápas. Šli jsme ale za vítězstvím a bojovali. Škoda, že se nám v první půli nepodařilo dát více gólů, šance na to byly."

MLADŠÍ ŽÁCI
Velká Bíteš - Přibyslav 1:0 (0:0)

Branka: 32. Prudík 1:0
Sestava našich: Holubář - Preis, Prudík, Ševců, Hotárek, Jašek, Karmazín, Václavík, Chytka
Kometnář trenéra M. Dufka: "Jsem spokojený s hrou i výsledkem, porazili jsme tým, který byl v tabulce před námi. Trápí nás ale pořád koncovka, šancí jsme měli určitě alespoň na pět gólů, ze hry i ze standardních situací. Zápas byl zpočátku spíše opatrný, bylo vidět, že oba týmy ještě letos pořádně nebyly na velkém hřišti a trávě. My měli určitě více šancí než soupeř, žádnou jsme ale nevyužili. V nástupu do druhé půle jsme ale dokázali dát gól po rohu, když se prosadil důrazný Marek Prudík. Potom jsme si na chvilku vybrali trochu oddechový čas a soupeř nás pět minut trápil, jinak jsme ale myslím byli po celou dobu zápasu o něco lepší. V závěru už to bylo jen o tom, jestli přidáme druhý gól nebo ne. To se nepodařilo, i když Petr Karmazín k němu měl po krásné indiviuální akci hodně blízko, trefil ale jen břevno. Přesto je naše vítězství troufám si říct zasloužené a klukům děkuji za dobrý výkon."