Muži A - 4. kolo MSD, skupina D - Velká Bíteš - Lanžhot 1:0 (1:0)

BODY ZAŘÍDIL "SODA"

Cenné tři body si na své konto připsalo naše áčko, když porazilo ambiciozní Lanžhot 1:0 a i ve druhém domácím zápase sezóny na vlastním trávníku zvítězilo.

Vše podstatné se na poměry letošního léta chladném odpoledni odehrálo v prvním poločase. Hned v 6. min. domácí stoper Vítězslav Bárta dlouhým míče z levé strany přesně našel na druhé straně hřiště Tomáše "Sodu" Sodomku, ten udělal z hostujícího obránce trhací kalendář a svým typickým způsobem pěkně skóroval - 1:0. Naši skutečně vstoupili do zápasu dobře a i nadále ohrožovali branku soupeře, který působil značně zaskočeným dojmem. Nejednalo se ale už o vyložené šance, vypíchnout snad lze ještě hlavičku Vítězslava Bárty nad branku ve 14. min. 
První vlaštovkou na straně hostů byla dalekonosná střela z 20. min., opravdovou šancí lze ovšem nazvat až akci po nakrátko rozehraném rohovém kopu z 30.min., kdy ale naštěstí pro domácí tým kanonýr Lukáš Čambal míč v ideální pozici promáchl. Stejný hráč měl zajímavou příležitost v 39. min., kdy pálil do protipohybu domácího brankáře, Martin Matiášek byl ale připraven. Na druhé straně mohl hned za minutu Tomáš Sodomka na svoji brankovou šňůrku přidal další korálek, po přihrávce Tomáše Juříčka ale mířil těsně vedle a uzavřel výčet šancí první pětačtyřicetiminutovky.
A vlastně celého zápasu. Druhá půle totiž nabídla "jen" úporný boj bez jakýchkoliv šancí. Hosté získali mírnou herní převahu, ale veškeré jejich pokusy středem se rozbíjely o pozornou obranu domácích, ve které dominoval především suverénní Vítězslav Bárta, centry z boku pak většinou končily přetaženými míči mimo nebezpečnou zónu před brankou Velké Bíteše. 
Domácí tým se snažil hrozit z rychlých brejků, očividná snaha pokaždé hledat dlouhým míčem Tomáše Sodomku se ale čím dál víc ukazovala kontraproduktivní, protože některé situace nabízely i lepší řešení. Naštěstí Lanžhot skutečně nedokázal v druhé polovině zápasu vyprodukovat směrem dopředu vůbec nic, jediným ohrožením branky byl trestný kop Lukáše Čambala ze 71. min, který ale mířil nad branku. Zbytek zápasu se domácímu týmu podařilo rozkouskovat několikerým střídáním a chytrým natahováním času po zisku míče. O vzruch a zábavu se tak ke konci zápasu staralo pouze hlasité vysílání "Rádia Petrov"  - zasvěcení ví :-) 
Vítězství Velké Bíteše si dovolím uznat jako zasloužené, hráči dokázali zlomit "prokletí" nepovedených druhých poločasů a pragmatickým přístupem dovedli zápas do vítězného konce. Hosté upřímně řečeno zklamali, předcházela je výborná pověst, tu ale rozhodně nepotvrdili. 

Statistiky:

Branky: 6. Sodomka 1:0
Rozhodčí: Šamaj
ŽK: 2:1
Diváci: 289

Sestavy:
Velká Bíteš: Matiášek - Ondrák, Bárta, Kopáček, Knos (86. Hošek) - Merdita, Kuldan, Mrňa (71. Pořízek), Halas - Juříček, Sodomka (82. Novotný)
Lanžhot: Klimeš - Dobšíček, Hílek, Weiss, Tóth, Čambal, Šefčovič (79. Rehák), Vrábel (71. Šenk), Ciprys, Krejčíř, Mikúšek