Muži A - 6. kolo MSD D : Velká Bíteš - Rosice 0:0 (0:0)

HODOVÁ REMÍZOVÁ DĚLBA

Hodový zápas našeho áčka s Rosicemi žádnou branku nenabídl, neznamenalo to ale, že se na hřišti během devadesáti minut nic nedělo...

Netradičně již v 15.00 hod. vyběhly oba celky k zápasu, který byl přímým soubojem o průběžné umístění do 3. místa tabulky. Domácí trenér Libor Danihelka musel řešit zdravotní potíže několika svých svěřenců, nakonec ale z tradičních hráčů základní sestavy chyběl jen Ondřej Halas. Také v sestavě Rosic scházelo hlavní eso Petr Malata, který utrpěl nepříjemný šrám v pohárovém utkání proti Zbrojovce Brno. 
Hned úvodní minuty naznačily, že žádné útočné hody nelze očekávat. Oba týmy se soustředily především na to, aby neudělaly chybu. A těch bylo poskrovnu, protože obě obranné řady pracovaly velmi dobře a počínaly si navýsost zodpovědně. Útoční hráči se tudíž k možným příležitostem dostávali jen těžko a hra se většinou odehrála pouze mezi vápny. Za zmínku tak z první půle stojí asi jen dvě šance. Nejprve se ve 12. min. po přiklepnutí Tomáše Sodomky v zajímavé pozici ocitl František Kuldan, ale levou nohou pálil jen velmi slabě do rukou hostujícího brankáře. Na druhé straně měl na noze gól v 19.min. Radim Chyla, ale obstřelil z levé starny nejen brankáře domácích Michala Pelána, ale i jeho branku. A to bylo v prvním poločase vše.
Po změně stran se tempo hry mírně zvedlo, ale šancí bylo opět jen jako šafránu. Výjimku tvořila pouze pěkná samostatná akce do té doby agilního Františka Kuldana, který z pravé strany pálil chytře těsně na zemí, jeho střelu ale zastavila vnější tyč branky Jan Zádrapy. Na druhé straně Rosice zahrozily po rohu, když po prodloužení na přední tyči na té zadní hostující hráč v mírném záklonu hlavičkoval nad. To bylo zhruba po hodině hry. Pak se tempo zápasu opět zklidnilo. Oba trenéři se snažili hru oživit střídáními, na hřiště se dostal u hostí i Petr Malata, ale málo platné, gól prostě nebyl ani jednomu týmu souzen. Nezdarem se pravidelně končily i další standardní situace, které s železnou pravidelností odvracela buď jedna nebo druhá obranná řada. Poslední trumf mohl nakonec čtyři minuty před koncem vynést domácí Tomáš Sodomka, který po pěkném dlouhém míči od střídajícího Davida Buriana ale svoji střelu napálil jen do hostujícího brankáře Jana Zádrapy. 
Zápas se tak skončil bezbrankovou remízou 0:0 a oba si týmy si tak zřejmě zaslouženě rozdělily po bodu. 

Statistiky:
Rozhodčí: Běhal
ŽK: 2:2
Diváci: 430

Sestavy:
Velká Bíteš: Pelán - Ondrák, Bárta, Mrňa, Knos (71. Kopáček) - Merdita (78. Burian), Kuldan, Kratochvíl, Novotný - Juříček, Sodomka
Rosice: Zádrapa - Zezula, Kršák (46. Praks), Novák, Kugler, Černý, Selingr (81. Moučka), Vítámvás, Šíp, Trtílek, Chyla (63. Malata)