II. ročník Mezinárodního turnaje mladších žáků

POHÁR STAROSTY SI ODVEZLA SIGMA OLOMOUC

Druhý ročník má za sebou mezinárodní turnaj o Pohár starosty města. Na loňské vítězství německého Chemnitzeru navázali letos mladí fotbalisté Sigmy Olomouc...

2. ročník pátek 28.9 + sobota 29.9.2018, kategorie U13 – Turnaje o pohár města Velká Bíteš

Turnaje se letos zúčastnilo 11 celků (9x ČR, 1x AUT - Sturm Graz, 1x SVK - Spišská Nová Ves), které se v základní části utkaly spravedlivým systémem každý s každým. Výsledky vykrystalizovaly tabulku, ze které vzešly dvě semifiniálové dvojice, skupina o 5.-8. a 9.-11. místo. Domácí tým skončil v silné konkurenci na 10. místě a ostudu určitě neudělal.
Finalisty celého dvoudeního klání se nakonec staly týmy Sigmy Olomouc (v semifinále vyřadil na penalty Zbrojovku Brno) a MFK Frýdek-Místek, který zdolal FK Pardubice. Fotbalisté Frýdku-Místku svoji druhou finálovou účast ale znovu v konečné prvenství neproměnili, Sigma Olomouc byla lepší, zaslouženě vyhrála závěrečný zápas turnaje 3:0 a stala se držitelem putovního poháru.

Konečné pořadí turnaje:

1. Sigma Olomouc
2. FKM Frýdek-Místek
3. Zbrojovka Brno
4. FK Pardubice
5. Sturm Graz
6. FK Noves Spišská Nová Ves
7. FC Vysočina Jihlava
8. MFK Vyškov
9. FŠ Třebíč
10. FC PBS Velká Bíteš
11. FK Pelhřimov

Výsledky domácího týmu: 

Základní část
1. FC PBS Velká Bíteš : FK Pelhřimov – 1:1, branka: Jan Musil
2. FC PBS Velká Bíteš : Sigma Olomouc– 0:7
3. FC PBS Velká Bíteš : MFK Vyškov – 0:2
4. FC PBS Velká Bíteš : FC Vysočina Jihlava – 0:7
5. FC PBS Velká Bíteš : FK Spišská Nová Ves – 1:2, branka: Adam Mateja
6. FC PBS Velká Bíteš : Sturm Graz – 0:11
7. FC PBS Velká Bíteš : FŠ Třebíč – 2:0, branky: Lukáš Karmazín, Adam Mateja
8. FC PBS Velká Bíteš : MFK Frýdek-Místek – 0:9
9. FC PBS Velká Bíteš : FK Pardubice – 0:8
10. FC PBS Velká Bíteš : Zbrojovka Brno – 0:8

Skupina o 9. – 11. místo
FC PBS Velká Bíteš : FŠ Třebíč – 1:0, branka: Adam Mateja
FC PBS Velká Bíteš : FK Pelhřimov – 0:1

Sestava FC PBS Velká Bíteš
Ondra Malý, Matyáš Kaláb, Lukáš Kročil, Lukáš Karmazín Vítek Preis , Ondra Káňa, Martin Slavíček, Adam Mateja , Adam Škoda, Filip Stöger, Radim Osoba, Radek Havelka, Michal Kadlec, Michal Ševců, Jan Musil

Pohled trenéra našeho týmu FC PBS Velká Bíteš Petra Karmazína:
"Na fotbalový turnaj se do Velké Bíteše sjela mužstva velmi zvučných jmen. Turnaj, který je pod záštitou města Velká Bíteš, je velmi dobře zorganizovaný. Mužstva, která na turnaj přijedou, jsou fotbalově úplně někde jinde než naši kluci. Cílem tedy pro domácí je se doslova turnaje zúčastnit a pokusit se velké kluby alespoň trochu potrápit. Pro tyto kluby jsme nakonec velkou překážkou nebyli. I přesto jsme v turnaji dokázali dvakrát porazit FŠ Třebíč a uhrát remízu proti Pelhřimovu. Každý úspěch, i malý, se cení, za což jsme kluky pochválili. V turnaji jsme skončili na 10. místě z jedenácti účastníků. Pro kluky je tento turnaj velká fotbalová zkušenost, ale také zároveň velká psychická zkouška na jejich mladé dětské hlavičky. Klukům přeji, aby si z tohoto turnaje odnesli jen ty dobré vzpomínky na naše vstřelené branky a povedené fotbalové akce.