Víkend 12. a 13. 5. 2018

ZÁPASY MLÁDEŽE

Další várka zápasů mládeže přinesla pěkné výsledky...

Dorost
Velká Bíteš – Výčapy 2:0

Branky: Urbánek 2

Sestava: Navrátil – Krejčiřík, Juran, Fousek,  Mahel, Urbánek, Svoboda, Turza, Ondrák, Chadim, Macholán

Střídali: Matoušek, Duraj, Havlíček, Barjan

 

Komentář trenéra Martina Matiáška: „V neděli po poledni jsme sehráli další důležité utkání jarní části sezóny. Nečekal nás lehký soupeř, protože se v tabulce nacházel par bodu nad námi a nás úkol byl jasný, přiblížit se bodově k němu. 

První půle nám vyšla po stránce kvalitní kombinace a organizace hry. Bohužel bez vstřelené branky. Sice jsme nastřelili břevno, ale ke gólu jsme měli pořad ještě kousek. V poločase jsme si pár věci řekli a do druhé půle jsme nastoupili s jasným cílem. Vyhrát. A to se nám od začátku dařilo. Kluci ukázali bojovného ducha a po zásluze jsme šli do vedení. Zapas jsme měli pod kontrolu a z penalty skóre navýšili na 2:0. Soupeře jsme pustili pouze do jedné šance, jinak jsme jej drželi dál od naší branky. Po zásluze jsme vyhráli 2:0 a k soupeři se přiblížili.“ 

 

Přípravka starší – turnaj Žďár nad Sázavou
ročník 2007
Velká Bíteš – Žďár nad Sázavou 3:9

Branky: Lukáš Karmazín 2x, Adam Škoda

Velká Bíteš – Bystřice nad Pernštejnem 4:8
Branky: Jonáš Janík, Ondra Malý

Sestava: Jan Musil, Ondra Malý, Lukáš Karmazín, Tomáš Chytka, Adam Škoda, Štěpán Sláma, Jonáš Janík, Michal Kadlec

ročník 2008
Velká Bíteš – Žďár nad Sázavou 0:19


Velká Bíteš – Bystřice nad Penštejnem 6:8
Branky: Marek Balej 3x, Dan Kolomazníček 2x, Ondra Drlíček

Sestava: Adam Brzobohatý, Ondra Drlíček, Simon Kroulík, Dan Kolomazníček, Adam Janoušek, Martin Slavíček, Martin Antalík, Ondra Rous, Marek Balej

Hodnocení trenéra Petra Karmazína:
„První hřiště – kluci ročníku 2007: Na trávě ve Žďáře předvedli kluci velmi bojovný výkon. Oba zápasy se snažili s lepšími soupeři hrát kvalitní fotbal. Kluci předvedli spoustu dobrých kombinací a krásných nahrávek. I když jsme nevyhráli, jsem spokojen s nasazením celého týmu.
Druhé hřiště – kluci ročníku 2008: První zápas nám vůbec nevyšel. Kluci se nechtěli zapojit do boje a darovali soupeři velmi laciné vítězství. Ve druhém zápase byl herní projev našeho mužstva mnohem lepší. Soupeř již nebyl tak kvalitní a dovolil našim klukům vstřelit i nějaké branky.“

 

Přípravka mladší, turnaj Žďár nad Sázavou
ročník 2009

Velká Bíteš – Žďár nad Sázavou 3:12

Velká Bíteš – Bystřice nad Pernštejnem 6:2

Hodnocení trenéra Jana Vrby:
„Starší hráči mladší přípravky nevstoupili do utkání ze silným Žďárem vůbec zle a dlouho to vypadalo na dobrý výsledek. První branku vstřelil Šimon Kaláb, ale vedení vydrželo jen pár minut,  Ždár vyrovnal. Bíteš přece jen ještě jednou vedla a to brankou z kopačky Kryštofa Hanzelky. Po této trefě začal přebírat otěže utkání Žďár nad Sázavou a navrátilec do branky Petr Janoušek si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Poločas 4.2 nevěstil žádnou pohromu, ale druhá půle byla trochu odlišná. Hráči se ze hřiště pomaloučku vytráceli, neproměňovali šance a i přes branku Lukáše Crosse prohráli 12:3.“

„Ve druhém utkání s Bystřicí nad Pernštejnem našli naši hráči recept na soupeřova strážce svatyně a bylo to znát. Krásně se trefil Matěj Střecha, Šimon Kaláb a Petr Stejskal. Bystřice sice snížila, ale naši hráčům se podařilo ještě do půlky opět navýšit náskok na tři branky, gól Kryštof Hanzelka. Ve druhém dějství se hrál vyrovnanější fotbal, ale tempo hry přece jen diktovali hráči Bíteše. Pátou branku a svoji druhou v utkání vstřelil Petr Stejskal a účet uzavřel Jakub Holík. Výhra 6:2 je zcela zasloužená.“

 

ročník 2010 a mladší
Velká Bíteš – Žďár nad Sázavou 1:4

Velká Bíteš – Bystřice nad Penštejnem 11:1

„Naši nejmenší přijeli do bývalého okresního města, kde o víkendu nehrál prim jen fotbal, ale i velký pouťový rej v kompletní sestavě. Obava z toho, že budou nejmladší hráči sledovat spíše točící se ramena či centrifugy se nenaplnila a od úvodních minut se doslova zakousli do soupeře jako do cukrové vaty. Bojovali jako my v mládí o lístek na autodrom a branka Pepíka Kosoura byla proti fyzicky vyspělému velkou odměnou. O mohlo být veseleji, jenže šancí hromada a branky žádné. Jeden z našich fanoušků tuto situaci vtipně glosoval, že se na branku nadřeme stejně jako naše Áčko. Otřepaná fráze nedáš, dostaneš byla opět vyslyšena a Ždár do půle srovnal krok. Druhá dvacetiminutovka nepřinesla na Bouchalkách nic nového, prostě GALADOPOLEDNE neproměněných šancí. V závěru utkání došly po náročných osobních soubojích našim hráčům síly a toho Žďár dokonale využil. V rozmezí pěti minut vstřelil tři branky a vyhrál 4:1. Velký aplaus od fanoušků byl po utkání pro naše borce velkou odměnou.“

„Druhým vyzyvatelem byl na Bouchalkách tým z Bystřice nad Pernštejnem. Dle posledních výsledků s tímto soupeřem jsme zřejmě byli mírným favoritem, ale u nejmenších je to vždy tak trochu loterie. A to se ukázalo hned z první akce Bystřice. Hostující štírek se prosmýkl mezi obránci a poslal Bystřici do vedení. Vyčítavý pohled brankáře Vojty Svobody, který směřoval na jeho zadáky byl více než výmluvný. J Vstřelená branka hostí byla paradoxně dobrým budíčkem pro naše hráče. K obratu nejprve zavelel Ondra Hlavínek, moc dobře si vědom, že obránce je tvrdý a rychlý otočil dvěma góly vývoj utkání. Od této chvíle byl na hřišti prakticky jen jeden tým. Dvakrát se trefil Jan Rašovský a neústupný Slavíček Jan, první dějství bylo u konce. Do druhé dvacetiminutovky nastoupili naši hráči s odhodláním vstřelit další branky a tak se také stalo. Na hřišti to vypadalo jako v nedaleké střelnici pana Kočky. J Jedna rána za druhou. V utkání skvělý Ondra Hlavínek vstřelil další dvě branky a dvakrát se tvrdou ranou trefil agilní Pepík Kosour. Učet utkání uzavřel nekompromisním skluzem Dominik Kovářik, ten si branku svým výkonem opravdu zasloužil. Naši hráči porazili Bystřici nad Pernštejnem 11:1. A teď vzhůru na párek v rohlíku, platí Mirek Ivančík ????.

 

Žáci starší
Žďár nad Sázavou B – Velká Bíteš 1:1 (1:0)

Branka: Juran
Sestava: Holubář – Duraj, Juran, Novotný, Ivančík, Hotárek O., Hotárek D., Jašek, Havliš, Rozmahel, střídali Karmazín, Dvořáček

Komentář trenéra Jiřího Jelínka: „V prvním poločase jsme podali zbytečně ustrašený a bojácný výkon s minimem pohybu, snahy a herního zaujetí. Jen se štěstím a díky výbornému výkonu brankáře Holubáře jsme prohrávali jen o jednu branku. Ve druhé půli jsme se zvedli, ale přesto byl soupeř nebezpečnější a jednou nám dokonce pomohla tyč. V závěru jsme se ale dostali do jediných dvou šancí v celém zápase a jedna z nich skončila brankou, která znamenala více než šťastnou remízu 1:1.“

Žáci mladší
Žďár nad Sázavou B – Velká Bíteš 1:4 (1:2)

Branky: Dufek, Hotárek, Jašek, Václavík
Sestava: Holubář – Ševců, Prudík, Preis, Dufek, Jašek, Hotárek, Chytka, Václavík, Wünsch D., Karmazín, Dvořáček

Komentář trenéra Milana Dufka: „Sehráli jsme velmi dobrý zápas, ve kterém jsme zaslouženě zvítězili. Žďár proti nám postavil opravdu béčko, takže jsme od začátku diktovali tempo hry a díky gólu Kuby Dufka brzo vedli. Do poločasu se ještě prosadil Ondra Hotárek, a protože Adam Holubář skvěle chytil domácímu hráči penaltu, vypadalo to na dvoubrankové vedení před odchodem do kabin. Chyba v poslední minutě ale znamenala snížení domácích.
V úvodu druhé půle jsme ale po střele Tomáše Jaška znovu domácím ve skóre odskočili a pak už zápas celkem v pohodě dovedli do vítězného konce. Naši výhru ještě potvrdil pěknou brankou Mirek Václavík.“