Velká Bíteš - Rosice 2:2 (0:1)

SPOKOJENI ASI OBA

První jarní vystoupení našich fotbalistů na domácím trávníku přineslo čtyři branky a cennou remízu s jedním z favoritů soutěže...

Průběh utkání hodně poznamenal silný vítr. Po opatrné úvodní pětiminutovce přišel zbytečný faul našich a po volném kopu z pravé strany hřiště se hlavou prosadila nová akvizice Rosic, exligový Radek Buchta - 0:1. Brzy poté naši vzadu znovu zazmatkovali, s potřebnou dávkou štěstí ale své další zaváhání přežili bez úhony.
V základní sestavě se na krajních obranných postech objevili Ondřej Halas a Lukáš Kopáček, kteří nahradili Dominika Hibše s Janem Bílkem, kterým úplně nevyšlo poslední utkání v Blansku. Bohužel, až příliš často se společně se svými kolegy ze zadních řad museli v prvním poločase uchylovat k dlouhým nakopávaným míčům dopředu, který ale soupeř v pohodě sbíral. Chyběl nápad, krátká narážečka, pohyb bez míče. Teprve po dvaceti minutách se obraz hry začal trochu měnit. Nejprve na centrovaný míč jen těsně nedosáhl Jan Pohl, pak se z levé strany úplně sám zjevil před brankářem Zádrapou Matin Knos, ale ve velké příležitosti se mu rozklepala kolena a vůbec netrefil branku. Silnou desetiminutovku našich završil krásnou individuální akcí Libor Daněk, radost mu ale překazila pravá tyč branky hostí. Hosté v první půli více šancí neměli, přesto si do kabin odnášeli těsný náskok.
Po změně stran Rosice začaly náporem. První šance jim ještě nevyšla, hned v 48. min. ale i přes dvojnásobný skvělý zákrok Michala Pelána napotřetí protlačil míč do branky důrazný P. Malata - 0:2. V tuto chvíli se zdálo, že soupeř dokáže vytěžit z minima maximum a odveze si tři body, do sedla ale naše posadila hrubá chyba Rosic při bránění standardní situace, kdy si v 56. min. na centrovaný míč Jiřího Chlupa naskočil nikým nehlídaný nejmenší hráč na hřišti Martin Knos a rázem bylo znovu o co hrát - 1:2.
Naši ožili a tlačili se i nadále do útoku. Do hry se čím dál více dostával v první půli na pravé staně zálohy trochu utopený Ryan Whittingham, který svými technickými dovednostmi často motal hlavu hostující defenzivě. V 69. min.se právě Ryan Whittingham dostal trochu šťastně k míči, který prošel ze vzduchu mezi dvěma obránci a přesnou střelou srovnal skóre - 2:2.
Rosice mohly okamžitě odpovědět, ale Radek Buchta poslal dvě minuty po vyrovnání z hranice malého vápna míč hlavou jen do náruče Michala Pelána. Poslední čtvrthodina pak možná trochu překvapivě přinesla zklidnění v té době trochu divokého průběhu hry, až to skoro vypadalo, že jsou oba týmy s průběžným výsledkem zápasu spokojeny. Do zápisníku rozhodčího Běhala tak už jen přibylo pár žlutých karet, konečný stav skóre ale zůstal až do jeho závěrečného hvizdu nerozhodný 2:2.