Předzápasové preview

Sezona 2022/2023 je tady! Přinášíme přehled obou víkendových zápasů našich dospělých týmů, kteří v sobotu respektive v neděli zahájí nový ročník!

Muži A

Velká Bíteš – Stará Říše sobota 17:00
Ve svém prvním letošním divizním vystoupení (zároveň v novém hracím dni i čase) se hráči našeho áčka utkají se svým tradičním a velmi známým soupeřem, týmem Staré Říše. S tímto výběrem se náš klub potkává dlouhodobě, ať už teď v divizi nebo dříve v Krajském přeboru KFS Vysočina. Tuto soutěž Stará Říše vyhrála v sezóně 2012/2013 (po dramatické přetahované s Humpolcem) a od té doby nepřetržitě působí v divizi, kde se velmi dobře zabydlela a nejlepší umístění si zde připsala v ročníku 2018/2019, ve kterém skončila na krásném 3. místě. Ještě sezóna následující, ukončená po podzimní části, se pro Starou Říše rovněž vyvíjela zajímavě (pěkné 6. místo), předloňský nedohraný ročník už ale věštil horší časy. Stará Říše v osmi odehraných zápasech získala pouze čtyři body a byla předposlední. Jen o něco málo lépe dopadla pro soupeře z Třebíčska sezóna loňská. Zisk pouhých dvaceti bodů a konečné 13. tj. předposlední místo v tabulce. Na záchranu to ale stačilo. Ve vzájemných zápasech zůstal v loňské sezóně rovněž neporušen dlouhodobý kolorit vzájemných setkání, ve kterých se často z vítězství radují hosté. Poslední zápas, ve kterém se z vítězství radovalo domácí mužstvo, se odehrál ve květnu 2019 na hřišti ve Staré Říše a skončil se výsledkem 2:0. Na našem stadionu jsme ale dnešního soupeře v divizi nikdy neporazili! Od sezóny 2016/2017, která byla v této soutěži naší první, přišly postupně výsledky 1:1, 0:1, 2:3, 0:1, potom se jeden rok nehrálo kvůli pandemii COVID 19 a i letos na jaře se u nás Stará Říše radovala ze zasloužené výhry v poměru 4:2. Tento zápas se našim hráčům především v prvním půli vůbec nepovedl, prohráli ji 3:0 a po změně stran už své brankové manko dotáhnout nedokázali. Tím spíš by ale dnes měli mít o dostatečnou motivaci postaráno a pokusit se černou sérii zlomit. Otazníkem je ovšem forma obou týmů. Minimálně výsledkově jim totiž absolutně nevyšla generálka na mistrovské zápasy v předkole MOL Cupu. Naši hráče prohráli 3:0 ve Žďáru nad Sázavou, Stará Říše chytla dokonce „búra “ 0:5 ve Ždírci nad Doubravou. Uvidíme tedy, kterému z týmů se tuto černou kaňku podaří v úvodním zápase nové sezóny odčinit. Hráči Staré Říše nastoupili v svém pohárovém zápase ve Ždírci nad Doubravou v této sestavě: Dutka – Hajdík, Cejpek (46. Bartoň), Chramosta, Kratochvíl, Kupka, Pivonka, Rampír, Pospíchal, Pokorný (29. Hradil), Gall

 

Muži B

Kouty – Velká Bíteš B neděle 16:30

Historickou premiéru v I.A třídě si odbude naše Benfika na hřišti Koutů. Tedy týmu, který se v minulém ročníku zachránil až díky neochotě některých klubů hrát I.A třídu. I tak naše hráče nečeká lehká práce, jelikož mužstvo trenéra Munducha je zvyklé pohybovat se v jiných patrech tabulky. Poslední vzájemné měření sil sahá až do sezony 2013/2014, když si Kouty na jeden rok vyzkoušeli I.B třídu, z které okamžitě postoupili. Ve dvou vzájemných zápasech byl pokaždé úspěšnější hostitel prvního zápasu z Koutů, nejprve na domácím stadionu vyhrál jasně 4:0 a v jarní odvetě pak 4:2. Z aktuálního kádru béčka vzájemné zápasy pamatují Tomáš Dvořák nebo bratři Švandovi.