Muži A - 7. kolo MSD D - Tasovice - Velká Bíteš 6:0 (4:0)

ÁČKU ZAZPÍVAL KANÁR

Sedmá kola nejsou pro naše áčko v divizi šťastná. Po loňské vysoké prohře 1:4 v Břeclavi letos přišel ještě horší debakl v Tasovicích...

Ráz zápasu určila hned úvodní čtvrthodina. V 8. min. domácí poslali dlouhý míč za naši obranu, kde zůstal nepochopitelně neobsazený P. Lapeš a Tasovice vedly - 1:0. Ještě hůř bylo v 16. min. Po vlastním autovém vhazování Zúbek nepřesnou přihrávkou málem vyslal do brejku R. Lapeše, hrozící nebezpečí sice na chvíli výběhem odvrátil brankář Pelán, míč ale skončil u kopaček P. Lapeše a ten neměl problém skórovat do zcela prázdné branky - 2:0!
To však zdaleka nebylo vše. Chaotické bránění našich pokračovalo. Po půlhodině hry přišel další jednoduchý nákop domácích za naši obranu a hloupý faul Knose (snad z nešikovnosti) zcela na hranici trestného území. Precizně zahraný přímý kop domácího kapitána Švarce pak znamenal další navýšení vedení - 3:0. Čtvrtý hřebík do rakve pak našim zatloukl hned za šest minut R. Lapeš, opět po fatálním selhání naší defenzivy a naprosto školácké sérii chyb. 
V druhém poločase už prakticky nebylo o co hrát. Přesto Tasovice rozloženému týmu našich přidali na cestu domů ještě dva "kousky". V 60. min. po centru z levé strany zesměšnil domácí P. Lapeš hned trojici našich obránců, přihrál před prázdnou branku Cihlářovi a ten jeho nabídkou nepohrdl - 5:0. Definitivní tečku za zápasem pak učinil znovu P. Lapeš, který snad symbolicky opět po dlouhém míči za obranu naprosto nepokrytý s klidem obešel zoufale vybíhajícího Pelána a završil svůj hattrick - 6:0.

Poznámka autora: "Podobný referát se nepíše snadno. Zápas jsem na vlastní oči neviděl a jak padly jednotlivé branky jsem viděl pouze na záznamu TV COM. Nechci, ostatně ani mi nepřísluší nijak kritizovat naše hráče, ale nad jednoduchými chybami, které mi video ukázalo, jsem doma jen kroutil hlavou. Tohle si tým musí s trenérem M. Zúbkem vyříkat a pořádně probrat. Jestli jsem si doposud myslel, že ztráta klíčového stopera Bárty není pro mužstvo až takovým oslabením, inkasované branky v Tasovicích ukázaly, že mužstvu moc chybí. A když zvlhne střelecký prach i kanonýrům, rázem je problém o to větší. Po sympatickém úvodu do soutěže se tak nad našim týmem stahují těžká černá mračna. Čtvrtá porážka v řadě, navíc potřetí bez vstřelené branky, je potřeba troubit na poplach. A další těžký zápas, shodou okolností právě proti Lanžhotu, novému působišti našeho bývalého stopera, je už za dveřmi!" 

Branky: 8., 16  a 70. P. Lapeš, 31. Švarc, 37. R. Lapeš, 60. Cihlář
Rozhodčí: Marinč
ŽK: 1:0
Diváci: 240
Sestava Tasovice: Mrázek - Hrazdílek, Cihlář, Rygl, P. Lapeš (83. Furik), R. Lapeš (66. Kučera), Horáček (78. Fajkus), Švejkar, Odehnal, Pazdera, Švarc
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Kuldan, Bartoš, Špánek (66. Loup P.), Hošek, Mrňa, Merdita (76. Svoboda), Pořízek (46. Novotný), Zúbek, Knos, Sznapka (46. Mikeš)