Muži A - 10. kolo MSD D : Velká Bíteš - Tasovice 3:4 (1:3)

DOTAHOVALI, ALE NEDOTÁHLI

Sedm branek, červenou kartu, bláznivé obraty skóre, to vše nabídl další domácí zápas našeho áčka. Bohužel s nešťastným koncem pro náš tým...

Hodně divoký zápas se hrál v neděli odpoledne na hřišti ve Velké Bíteši. Neuplynulo ani ještě ani dvacet minut a hostující tým z Tasovic vedl 3:0 a mohl vést i víc! Domácí tým totiž nastoupil naprosto nekoncentrován, bez pohybu a hráči Tasovic si na hřišti dělali co chtěli.
Všechno začal v 8. min. záložník J. Švejkar, který se položil do centru z pravé strany a ukázkovým volejem do šibenice otevřel skóre – 0:1. Za dvě minuty se řítil zcela sám na M. Pelána v domácí brance hostující M. Garčic, ten ale jeho střelu vyrazil. V 15. min ale byl domácí brankář zcela bezmocný proti další krásné střele M. Blahoudka – 0:2. A uběhly sotva další dvě minuty a bylo to 0:3. To totiž domácího brankáře nachytal na hruškách R. Švarc, který jej po rychlé rozehrávce přeloboval až z vlastní poloviny hřiště – 0:3. Domácí tým byl v té chvíli na ručník. A hosté mohli přidat i další branky. Jednou totiž ještě nastřelili tyč a v další vyložené šanci si dva aktéři dávali nesmyslně přednost při zakončení.
Možná to byl právě moment, kterým urazili fotbalového Boha a ten jim to dal v dalším průběhu zápasu pořádně „sežrat“. Domácí se totiž neuvěřitelně vzchopili a takřka ztracený zápas málem otočili na svoji. Do hry se začali dostávat zhruba po půlhodině hry, kdy vyslali úplně první střelecký pokus na branku soupeře. Ostrými začali pálil o něco později. V první obrovské šanci sice ještě těsně po sobě selhali F. Kuldan i T. Juříček, dvě minuty nato, v 39. min. ale A. Merdita ukázkovou střelou zdálky vykřesal jiskru naděje – 1:3. Stále tak bylo o co hrát.  

I bez zraněného T. Sodomky, který musel střídat, proto domácí tým vlétl do druhé půle jako vítr. Hned v její první minutě zahodil obrovskou šanci F. Kuldan, ale sám před brankářem nedal. Tlak na branku hostí ale postupně sílil a v 57. min. přišlo snížení na rozdíl jediné branky, když po závaru před brankou prostřelil chumel hráčů R. Novotný – 2:3. Zcela z míry vyvedení hosté dostali brzy poté i třetí ránu do zad, když se v další nepřehledné situaci před i v pokutovém území Tasovic dostal k míči M. Hošek a vyrovnal – 3:3. Tým, který v prvních dvaceti minutách utrpěl technické K.O., měl rázem k výhře stejně blízko jako jeho rival.
Stav na ukazateli skóre a samotné dění na trávníku stupňovalo napětí a nervozitu, která se přenášela do hlav hráčů a začalo přibývat drobných rozmíšek i potyček. Při jedné z nich neudržel nervy na uzdě domácí A. Merdita a za vražení do soupeře inkasoval žlutou kartu, bohužel pro něj už druhou v zápase. Tasovice tak do poslední čtvrthodiny dostaly výhodu jednoho hráče v poli. Nepříliš přesný rozhodčí Podhajský měl co dělat, aby udržel kormidlo zápasu pevně v rukách, obě strany se ve snaze strhnout vítězství na svoji uchylovaly k drobným nefér způsobům hry. Právě jedna taková situace znamenala hodně sporný přímý kop těsně před pokutovým územím domácích a hostující R. Švarc podruhé v zápase ukázala svoji extratřídu. Precizní střelou přes zeď umístil míč k tyči a Tasovice znovu vedly – 3:4. V deseti hráčích už Velká Bíteš neměla dost sil na to, aby na tento úder ve zbývajícím čase dokázala odpovědět, a tak „Tasanda“ těsné vedení v bláznivém zápase udržela až do jeho konce.

Statistiky:
Branky: 8. Švejkar - 0:1, 15. Blahoudek - 0:2, 17. Švarc - 0:3, 39. Merdita - 1:3, 57. Novotný - 2:3, 64. Hošek - 3:3, 83. Švarc - 3:4
Rozhodčí: Podhajský
Diváci: 220
ŽK: 4:4
ČK: 1:0 (71. Merdita)
Sestava domácích: Pelán - Hošek, Bárta, Mrňa, Kopáček - Merdita, Kuldan, Kratochvíl (86. Burian), Novotný - Juříček, Sodomka (46. Pořízek)