Muži A: Velká Bíteš - SFK Vrchovina 1:3 (0:2)

ZLEPŠENÝ VÝKON NA BODY NESTAČIL

Asi nejzajímavější a fotbalově nejkvalitnější zápas jara mají za sebou naši muži A. Proti lídrovi soutěže ze SFK Vrchovina podali především v druhé půli výborný výkon, na body to ale nestačilo...

V dusném skoro letním počasí bylo od prvních minut nedělního zápasu očividně jasné, že si lídr soutěže SFK Vrchovina přijel pro tři body. Jeho hráči od první minuty působili na hřišti velmi sebevědomě a šli si za svým cílem. A hned na konci první desetiminutovky se dočkali odměny, když naši obránci nedokázali pokrýt kanonýra Dočekala, ten si pohodlně zpracoval míč a prostřelil brankáře M. Matiáška - 0:1. Odpověď na druhé straně hřiště mohla přijít záhy, ale J. Chlup ve velmi nadějné pozici v 18. min. netrefil branku. Hosté odpověděli centrem jednoho z dvojčat Skalníků, ale slabá hlavička kapitána Michala skončila v náruči našeho brankáře. 
Atraktivní podívaná násobená fanatickým fanděním hostujícího kotle přinášela i nadále na obou stranách hřiště další gólové příležitosti, zápas měl vysoké tempo. Ve 27 .min. hlavičku J. Pohla hostující brankář vytlačil nad břevno, čtyři minuty nato R. Whittingham mířil z úhlu těsně vedle. A tak opět uhodilo na branku před tribunou. Hostující Dočekal znovu dostal ve 35. min. ve vápně až přiliš mnoho prostoru a elegantním obloučkem přehodil M. Matiáška - 0:2. Radost fanoušků Vrchoviny neznala mezí. Zchladit je mohl těsně před přestávkou T. Juříček, který se zbavil svého strážce, ale ve 100% příležitosti opět selhal...
Po změně stran naši trochu upravili rozestavení. R. Whittingham se posunul k J. Pohlovi do útoku a začali hrát na dva útočníky nebo to tak alespoň na hřišti působilo. T. Juříček se stáhl na levý kraj zálohy a paradoxně z této pozice nedlouho po zahájení hry udeřil. Zcela nekrytý si výborně ve velkém vápnu ztlumil míč ze vzduchu a podél hostujícího brankáře Jurana skóroval - 1:2.
Našim branka vlila krev do žil. Hosté začali zmatkovat, několikrát zbrkle odvraceli míč a byla obrovská škoda, že naši jejich potíže nedokázali více využít, jejich výkon se totiž neustále zlepšoval.  Posledních dvacet minut zápas gradoval. Nejprve hostující Dočekal odmítl v 69. min. hattrick, když sám před M. Matiáškem míč nastřelil jen do něj, za minutu na druhé straně po dlouhém míči zleva na zadní tyč R. Novotný pálil z voleje nad. Za dalších 60 sekund pak hbitý L. Zbytovský nechal opět vyniknout M. Matiáška, který bravurní robinzonádou jeho gólovou střelu vytlačil na roh. Pak znovu zkoušel štěstí střelou R. Whittingham, ale nebezpečný míč brankář  Vrchoviny Juran dokázal na mokrém trávníku zpacifikovat.
V poločasové přestávce se totiž nad Velkou Bíteší spustil poměrně silný déšť, který aktéry zápasu v různé intenzitě s drobnými přestávkami doprovázel až do konce utkání a jeho průběh poznamenal. 
Závěrečnou desetiminutku naši zcela podřídili snaze o vyrovnání i za cenu maximálního rizika vzadu, což Vrchovině přinášelo šance vyrážet do rychlých brejků. Jeden z nich po další přihrávce Skalníka mohl zakončit v 83. min. Dočekal, ale ani napodruhé hattrick nezavršil. Rozhodnutí přineslo následujících 120 vteřin. Nejprve totiž hostující Chalupa neuvěřitelně na poslední chvíli dokázal odvrátit před T. Juříčkem míč centrovaný střídajícím O. Muchou a zanedlouho v 85. min. na druhé straně poslední brejk zápasu zakončil přesnou střelou po zemi podél M. Matiáška střídající P. Prokopec - 1:3. Bylo rozhodnuto. 
Svěřenci trenéra R. Zemana získali do tabulky divize další tři body a velmi blízko se přiblížili konečnému prvenství v soutěži. Naši hráči za výkon zaslouží uznání, jejich výkon v druhé půli byl zřejmě jejich nejlepším na jaře, na body to ale bohužel nestačilo. Hosté si tak mohli vychutnávat mohutné ovace vlastního kotle, zatímco pro naše hráče byl potlesk vlastních fanoušků tak trochu hořkým úspěchem. 
Ale nedá si dělat, jede se dál...

Statistiky:
Branky: 9. Dočekal 0:1, 35. Dočekal 0:2, 52. Juříček 1:2, 85. Prokopec 1:3
Rozhodčí: Hovorka
ŽK: 3:1
Sestava našich: Matiášek - Ivančík, Mrňa, Kopáček, Pokorný (85. Knos) - Whittingham, Daněk, Chlup, Novotný (77. Mucha) - Pohl, Juříček