Velká Bíteš - HFK Olomouc 2:0 (2:0)

SYMPATICKÁ PREMIÉRA

V prvním přípravném utkání zdolalo naše áčko v sobotu dopoledne po dobrém výkonu HFK Olomouc 2:0

Oba týmy předváděly od úvodních minut zajímavou podívanou. Hosté byli o něco silnější na míči, jejich akce ale většinou končily na hranici velkého vápna. Naši hráči v rozestavení 3-5-2 účinně rozleptávali jejich útočnou snahu a sami se velmi záhy dostali do vedení. Po rohovém kopu v 7.min. hlavičkoval nejprve Loup Pav. do břevna, dorážka Kruly už ale skončila v místě určení - 1:0. Hosté poprvé ohrozili branku ve 23. min., pět minut nato už ale prohrávali o dvě branky. Novotný si naběhl do prostoru mezi obránce na českou uličkou adresovanou přihrávku a nadvakrát překonal hostujícího brankáře - 2:0. HFK mohl prakticky okamžitě snížit, hlavičku jejich útočníka ale bravurně zlikidoval Pelán.
Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Hosté stále více drželi míč na svých kopačkách, do šancí se ale nedostávali. Větší šance měli opět naši. Šimončič trefil břevno, Sznapka tyč, Ondrák mířil těsně vedle. Teprve v závěru se do zakončení dostala i Olomouc. Střídající brankář Klíma (ročník 2004!) ale ve své půlhodinové premiéře za A-tým nezklamal a dvěma výbornými zákroky pomohl udržet konečné vítězství 2:0.

Branky: 7. Krula, 28. Novotný
Sestava našich: Pelán - Mrňa, Urbánek, Loup Pav. - Šimončič, Merdita, Sznapka, Isami, Loup Pat. - Novotný, Krula
Střídali: Klíma, Bartoš, Kuldan, Hošek, Rozum, Ondrák