Muži A: HFK Třebíč - Velká Bíteš 0:3 (0:1)

SPLNĚNÁ POVINNOST

Konečně! Po třech porážkách v řadě muži A zabrali a získali tři důležité body po výhře 3:0 na hřišti posledního týmu tabulky z Třebíče...

Pokud by absence předzápasového "preview" článku na našem webu měla pokaždé znamenat soutěžní výhru v následujícím mistrovském zápase, klidně je můžeme začít pravidelně vynechávat. Muži A totiž v sobotu naprosto zaslouženě zdolali poslední tým tabulky HFK Třebíč na jeho trávníku 3:0.
Střelecký půst našich se nakonec zastavil těsně pod hranicí 300 minut a ukončil jej Ryan Whittingham, který po standardní situaci a následné skrumáži v 5. min. zápasu dokázal dostat míč za záda brankáře domácích Rychetského - 0:1. To ale vůbec neznamenalo, že se našim okamžitě podařilo najít střeleckou jistotu. Domácí tým totiž svým výkonem "potvzoval", proč je na posledním místě tabulky, ale naši dlouho nedokázali svůj trvalý herní tlak přetavit v další branky. Šancí bylo požehnaně, v první půli už ale naši cestu do branky domácích znovu najít nedokázali. "Byli jsme si vědomi důležitosti utkání, a tak kluky viditelně trochu svazovala nervozita," uznává určitou nepohodu na kopačkách svých svěřenců trenér Jiří Mika. "Domácí měli asi jen jednu vážnější příležitost, my mnohem víc, ale prostě jsme je zase neproměňovali," doplňuje J. Mika.
Ve druhé půli pak ale konečně přišlo do našich řad uklidnění, které po dalších neproměněných šancích přinesla branka Jana Pohla v 63. min., která padla opět po standardní situaci - 0:2. Definitivní jistotu a razítko na tři důležité body do tabulky pak dal zásah domácími hráči trestuhodně neobsazeného Tomáše Juříčka čtvrthodinu před koncem - 0:3. Trefili se tedy oba útočníci, což je před následujícím domácím "zápasem roku" proti Strání velmi důležité. V tabulce se naši díky výhře dostali právě před svého budoucího soupeře, který po dvou domácích výhrách v řadě tentokrát prohrál 1:4 na hřišti v Šumperku. 

Statistiky:
Branky: 5. Whittingham 0:1, 63. Pohl 0:2, 75. Juříček 0:3
Rozhodčí: Liška
Diváků: 58
ŽK: 1:2
Sestava našich: Pelán - Halas (46. Novotný), Mrňa, Kopáček, Ivančík (64. Mucha) - Whittingham, Daněk, Chlup, Pokorný - Pohl, Juříček (84. Strangio)