Zápasy z neděle 26.8.2018

ÁCKO DOMA VYZVE LANŽHOT, BENFIKU A DOROST ČEKAJÍ TÝMY Z MENŠÍCH OBCÍ

Pouze tři zápasy odehrají naše týmy v tomto víkend. Doma se představí dorost a muži A, Benfika míří na hřiště soupeře...

I v druhém domácím zápase sezóny 2018/2019 přivítají muži A nováčka soutěže, konkrétně loňského vítěze Krajského přeboru Jihomoravského kraje Sokol Lanžhot.
Lanžhot do soutěže nevstoupil vůbec špatně. Doma sice těsně padl s Blanskem 0:1, oba jeho výlety na hřiště soupeřů se ale skončily vítězně. Výhry 2:0 v Nových Sadech a Humpolci tým vystřelily na prozatímní krásné 6. místo v tabulce, byť po pouhých třech odehraných kolech.
Něco málo z historie našeho soupeře. Fotbalový oddíl byl zde založen už v roce 1922, v roce 1929 začíná hrávat pravidelně soutěže. Nejúspěšnější období oddílu spadá do padesátých let minulého století, kdy Lanžhot dokonce hrál několik sezón II. ligu, tehdy celostátní soutěž včetně týmů ze Slovenska.
Už předtím v roce 1943 sehrál také slavný zápas se Spartou Praha, které podlehl 2:4. Tento zápas rozhodoval známý herec Vlasta Burian, sám výborný fotbalista a člen Sparty. Mimořádnému utkání přihlíželo 6000 diváků.
Úspěšné období klub zažíval i na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, kdy pravidelně hrával Krajský přebor tehdejšího Jihomoravského kraje, kde se také potkal s našim klubem. Poté sestoupil do nižších soutěží (I. A a I. B třídy), aby se nejprve vrátil do Krajského přeboru současného Jihomoravského kraje a vloni si díky prvenství v této soutěži zajistil postup do divize D.
Suverénní vítězství o devět bodů budí respekt, Lanžhot určitě nebude v divizi žádným otloukánkem a jeho ambice mohou sahat hodně vysoko. Respekt budí hlavně vizitka 25 gólů Lukáše Čambala, nejlepšího střelce loňské soutěže, který před týdnem dvěma góly složil Humpolec. Bylo by ale nefér říct, že výsledky Lanžhotu stojí pouze na něm.
Naše mužstvo tak čeká náročná prověrka. Zbytečná remíza v takřka vyhraném zápase ve Ždírci velí pokusit se doma bodovat stejně jako v prvním zápase proti Humpolci naplno. Trenér Libor Danihelka by snad měl mít k dispozici opět kompletní kádr hráčů.  Zápas začíná v 16.30 hod.

Soupeři z menších obcí známí spíše z okresních soutěží čekají v neděli na naše další týmy. Muži B se představí od 16.30 hod. na specifickém hřišti v Počítkách, dorost pak přivítá Vír. Zápas se hraje ve 12.30 hod. Žáci si svůj zápas s Chotěboří museli odložit kvůli účasti soupeře na mezinárodním turnaji.