Áčko má nového trenéra

Áčko do jarních bojů povede Marek Zúbek

Nového trenéra má lavička našeho prvního týmu. Tým přebírá bývalý vynikajicí ligový hráč, reprezentant a asistent trenérů v Jihlavě a Zbrojovce Brno - Marek Zúbek.

Profil trenéra: 

Marek Zúbek (* 5. srpna 1975 Žilina) je bývalý český fotbalista a reprezentant, obránce nebo defenzivní záložník.

V roce 1996 zvítězil v české anketě Fotbalista roku v kategorii Talent roku.

S ligovým fotbalem začínal v Brně. Po půlročním působení v Belgii se do Brna vrátil. V roce 2004 hrál půl roku za FC Baník Ostrava. V roce 2005 přestoupil do Jihlavy a po roce do Zlína. Nyní hraje v nižších soutěžích v Rakousku. V české nejvyšší soutěži odehrál 359 utkání a dal 12 gólů. V reprezentaci odehrál v letech 1996 a 1997 3 utkání, v reprezentaci do 21 let nastoupil v letech 1994-1997 devětkrát a v reprezentaci do 18 let hrál v roce 1993 třikrát. V evropských pohárech odehrál 19 utkání. Na jaře 2012 po půl roce obnovil hráčskou činnost, pomáhal brněnskému Tatranu Bohunice v moravské Divizi D.

Po skončení hráčské kariéry přesedlal do role trenéra nejdříve působil u mládeže brněnské Zbrojovky, následně i jako asistent druholigového áčka. Následně u pozice asistenta zůstal, když v Jihlavě v první lize spolupracoval s trenéry Komňackým, Radou nebo Klusáčkem. V minulé sezoně působil jako hlavní trenér mladšího dorostu Zbrojovky.
 

(zdroj: Wikipedia.com, zdroj fotografie: DENÍK/ Attila Racek)