Info z poslední části sezóny Krajského přeboru mladších žáků

A JE DOBOJOVÁNO!

Informace nám poskytl trenér Jan Vrba

Velká Bíteš - Světlá nad Sázavou 9:1
SFK Vrchovina - Velká Bíteš 1:5
Velká Bíteš - Polná 1:4
Okříšky/Stařeč - Velká Bíteš 6:1

A je dobojováno! Jaro sezóny 2021/2022 je za námi a musíme přiznat, že poslední utkání byla výsledkově s houpačkovým efektem nahoru dolů. Po povinné domácí výhře v zápasu proti Světlé nad Sázavou, ve kterém se podařilo vstřelit rekordních devět branek, čekal na naše mužstvo víkendový výlet do Nového Města na Moravě. Vrchovina bohužel tým neposkládala a požádala o přeložení na 1. června. A tak se naši hráči představili opět na domácím kolbišti proti velmi silnému soupeři z Polné. Tento zápas, hodnocený mezi trenéry jako jeden z nejlepších celé sezony, měl naprosto vše, co takový zápas má mít. Krásné akce, tvrdé souboje, bohužel i chyby, ale to vše k fotbalu zkrátka patří. Prohráli jsme sice 4:1, ze hřiště odcházeli unaveni, ale spokojeni a se vztyčenou hlavou. Odložený výjezd na Vrchovinu, jenž byl naplánován na Den dětí, byl ve znamení velkého očekávání, jestli se podaří navázat na předešlý dobrý výkon proti Polné. A podařilo. Od úvodního hvizdu jsme byli jasně lepším neřkuli dominantním týmem a soupeře pouštěli před naši branku pouze sporadicky. Poločasové vedení o tři branky bylo zasloužené. Zápas to byl skvělý a plný překvapení. Honza Slavíček, většinou hrající obranu nebo hájící naši svatyni, se v zápase ocitnul na hrotu a hra 4-3-1 mu sedla náramně. Vstřelil dvě branky a ještě orazítkoval břevno. Hattrick byl hodně, hodně blízko. Z Vrchoviny jsme odvezli všechny body při skóre 1:5. Skvělá práce borci, zasloužená výhra a velká pochvala od trenéra FAČRu. K poslednímu utkání jsme zajížděli na hřiště Starče. Zápas jsme chtěli jednoznačně zvládnout, jenže již rozcvičení nám ukázalo, že nám není fotbalový Bůh nakloněn. Zranil se brankář Vojta Svoboda a také Tobiáš Hotárek. První půlka s mírnou územní převahou domácích přinesla pouze minimum šancí, ale to, co se událo v dějství druhém, se jen tak nevidí. Totální kolaps našich hráčů, neproměněná vyložená šance do prázdné branky, tři vlastní góly, to je pořádná porce smůly. Kalich hořkosti jsme vypili úplně celý a ještě jsme dostali naložený na zpáteční cestu půltucet branek. Je to kulatý. ???? Polovina hráčů nás nyní opustí a odchází do starších žáků a my mladší budeme nadále budovat náš tým. Tak nám držte palce...