Muži A: Tasovice - Velká Bíteš 2:0 (0:0)

ČERNÁ SÉRIE NEZLOMENA

Ani páté vzájemné měření sil nepřineslo našim mužům proti Tasovicím první body. Na jejich hřišti prohráli v zápase 21. kola MSD 0:2...

Bez asistence televizních kamer TV COM vyběhli na trávník Sokola Tasovice naši muži s odhodláním změnit řád věci a konečně proti neoblíbenému soupeři získat v divizi první body. Trenér Jiří Mika tentokrát ponechal na lavičce Jana Pohla, místo něj vyslal do útoku rychlonožku Tomáše Knose a záložní řadu doplnil Ondřejem Muchou. Ostatní posty obsadili stejní hráči jako v minulém utkání proti Rosicím. "Chtěl jsem provést vepředu nějakou změnu, naši útočníci nedávají góly a já věřil, že to může být impulsem ke zlepšení," zdůvodnil své rozhodnutí lodivod našich. 
A skutečně, naši hráči dokázali "Tasandu" držet na uzdě a naopak sami si připravili několik příležitostí. "Tasovice jsme v první půli vůbec k ničemu nepustili, plnili jsme to co jsme si řekli v kabině a byli lepší. Bohužel Tomáš Juříček své dvě velké šance neproměnil." Ano, opět se projevila častá bolest našeho týmu. Hráči se dokáží dostat do šancí, produktivita ale pokulhává. 
Přesto vládla v kabině o poločase bojovná nálada. "Řekli jsme si, že se ten zápas dá uhrát, a že to zvládneme," zdůraznil odhodlání týmu J. Mika a s tím hráči vyrazili na trávník. 
Bohužel, stal se přesný opak. Soupeř využil zaváhání naší obrany při přebírání hráčů a P. Lapeš v 56. min. nemilosrdně trestal - 1:0. Přesto naši (už s J. Pohlem na hrotu, střídal O. Muchu) stále usilovali o dobrý výsledek. Nepříjemnou ránu do zad jim ale způsobila situace z 62. min., kdy před rozehráním standardní situace došlo k strkanici mezi hráči a Pavel Pergl byl rozhodčím Fabešem možná trochu přísně vyloučen. Ani v deseti ale naši nesložili zbraně a rozdíl jednoho hráče nebyl na hřišti prakticky vůbec znát. 
V době, kdy se naši nadechovali k závěrečnému náporu, ale přišel rozhodující úder domácích. "Došlo k nedorozumění stoperů, kteří nedokázali odehrát míč a domácí toho využili," říká J. Mika smutně k brance kanonýra domácích M. Paula z 81. min., která zápletku zápasu definitivně rozluštila. 
Tasovice si tak po dvou porážkách připsaly do tabulky tři body, naši se po druhé venkovní porážce bez vstřelené branky musí pokusit bodovat příští týden na domácím trávníku proti Staré Říši.

Statistiky:
Branky: 56. 1:0, 81. 2:0
Rozhodčí: Fabeš
ŽK: 2:0, ČK: 0:1 (62. Pergl)
Sestava našich: Pelán - Kopáček, Pergl, Mrňa, Halas - Mucha (46. Pohl), Daněk, Chlup, Whittingham - Knos (78. Novotný), Juříček (64. Pokorný)

Poznámka: foto je z utkání loňské sezóny - zdroj p.František Šímík - http://sifra.rajce.idnes.cz/

Milan Dufek