Krátký rozhovor s Adrianem Merditou

"Chci pomoci týmu k záchraně", říká mladý záložník áčka Adrian Merdita

Také na jaře bude oblékat dres našeho týmu Adrian Merdita, který si prodlouží své působení z 1.SK Prostějov. Na to jaké ma do jara cíle jsme se ho mimo jiné zeptali v krátkém interview.

Přípravu jsi měl začít v mateřském Prostějově, ale nakonec jsi ji začal u nás ve Velké Bíteši, jakto?
Do Prostějova přišel nový trenér takže je to vše složitější.  Nakonec jsem vyhodnotil, že zůstanu v Bíteši, abych pomohl týmu k záchraně.

Tým má za sebou nepovedený podzim a na jaře nás čekají boje o záchranu, v čem vidíš příčinu nepovedeného podzimu a kde se musíme přes zimu nejvíce zlepšit?
Děláme individuální chyby, které nás pak stojí góly. Občas to prostě bylo o štěstí,  ale nejvíce nás, podle mě, trápí zakončení a bojovnost. Jestli chceme na jaře uspět musíme šance, které si vytvoříme dokázat proměnit, jinak zápasy vyhrávat nebudeme. A hlavně hrát jako tým, hrát na 110% a nechat na hřišti vše co v nás je. Musíme se podpořit, i když se někdy nedaří.

Jaké máš osobní cíle do jara?
Moje cíle jsou pořád stejné, chci se pořád zlepšovat. Hlavní cíl teď je, abych v Bíteši hrál jak nejlépe umím a pomohl týmu k záchraně. Ostatní věci jdou mimo mě. Máme společný cíl, pro který všichni uděláme maximum, včetně mě. Spolu to zvládneme.

Můžeš nám na závěr přiblížit jak jsi se dostal k fotbalu a v jakém dresu jsi všude hrál? A jaký je tvůj fotbalový cíl?
K fotbalu mě přivedl můj starší bratr, kterému jsem moc vděčný, protože fotbal je pro mě vším. Oblékal jsem dres TJ Hané Prostějov, kde jsem začínal. Poté přestoupil do Prostějova. Po Prostějovu jsem odešel na půlroční hostování do Zbrojovky Brno a momentálně oblékám dres Velké Bíteše. Můj aktuální cíl je zahrát dobrý půlrok v Bíteši a potom se posunout směrem výš v soutěži, určitě bych v létě chtěl zkusit vyšší soutěž.

 

zdroj fotografie: https://sifra.rajce.idnes.cz/TJ_Sokol_Tasovice_FC_PBS_Velka_Bites_2019_05_19/