Muži A - dohrávka 3. kola MSD D: Velká Bíteš - Zbrojovka Brno B 0:1 (0:0)

TYČE SE TŘÁSLY

Dohrávaný zápas 3. kola divize D přinesl velmi pěknou podívanou, ve které měli naši hráči proti velkému favoritu blízko alespoň k remíze...

Favorizovaní hosté hned od prvních minut šlápli na plyn a zatlačili naše hráče do hluboké defenzivy. Hned v 9. min. trefili ve své první šanci tyč a dorážka zpoza vápna branku minula. Odpovědět se pokusil ve 13. min. Bartoš, těžký míč ze vzduchu ale mezi tři tyče neumístil. Na druhou tyč hostí došlo ve 27. min., z voleje ji trefil agilní Peška. Ve 30. min. pak další střelu hostí Pelán kryl. V té době už se ale naši hráči z tlaku hostí začali vymaňovat a obraz hry se vyrovnal. A Zbrojovka musela vycítit, že o důležité body bude muset ještě hodně zabojovat...
Úvod druhé půle to jen potvrdil. Naši hráči do ní nastoupili s nadšením a jen tak tak, že Krulova tečovaná střela hned ve 46. min. neprošla za záda zkamenělého Pelána (brankář hostí měl stejné příjmení jako ten náš). "Náš" Pelán se vyznamenal v 52. min., kdy skvěle vylapil sólo Lacíka. Po hodině hry pak přišla krásná akce opět na druhé straně hřiště, diváci se rozhodně nenudili. Daněk dlouhým centrem našel Bartoše a jeho křížná střela trefila břevno branky hostí. Bohužel, vzápětí se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Střídající Sawalha byl na hřišti jen pár sekund, když se na hranici penalty dostal k přihrávce Rogožana a zamířil přesně k tyči - 0:1. 
Naši hráči zbraně nesložili a usilovali o vyrovnání. Dlouho se sice do vyložených šancí nedostávali, v samotném závěru jim ale k vyrovnání chybělo jen málo. V 89. min. Krula zatočil trestný kop z levé strany přímo na branku, hostujícímu brankáři se rozjely ruce a jen další břevno ho uchránilo od inkasované branky. V nastavení pak ještě před brankou Zbrojovky vznikl velký závar, který přinesl již pátý kontakt míče s konstrukcí branky (zřejmě ale z ofsajdu), hosté ale své těsné vedení již ubránili a z naší horké půdy si tak odvážejí pro ně velmi cenné tři body.
Naši hráči za svůj srdnatý výkon odměněni bohužel nebyli, za předvedenou hru by si minimálně bod za remízu zasloužili. Třeba je ale paní Štěstěna odmění v jiném zápase... 

Branky: 63. Sawalha 0:1
Rozhodčí: Svoboda
Diváci: 421
ŽK: 3:2

Sestavy:
Velká Bíteš: Pelán - Bartoš, Šperka, Daněk, Merdita, Loup Pav., Krula, Moučka (63. Loup Pat.), Mrňa, Novotný, Macek (81. Ondrák)
Zbrojovka Brno B: Pelán - Konečný (90. Kohorský), Sedlák (90. Kostrůnek), Rogožan, Lacík, Purrini (63. Sawalha), Gerneš, Peška, Kamenský, Černín´(80. Bílý), Matula