Víkend 7. a 8.4.2018

POPRVÉ NA DOMÁCÍM TRÁVNÍKU

Teprve tento víkend se opravdu naplno rozjede jarní fotbalová sezóna. Poprvé se na domácím trávníku představí muži A (Rosice), v předzápase startuje sezóna dorostu. Už den předtím čeká domácí premiéra žáky, venku hraje jen Benfika (Bohdalov).

Muži A - Rosice - neděle 8.4.2018 - 15.30 hod.
Jako noc a den byla dosavadní dvě vystoupení mužů A v jarní části Moravskoslezské divize, skupiny D. Po výborném výkonu a zasloužené výhře s Havlíčkovým Brodem 3:0 přišla minulou sobotu na hřišti Blanska porážka 0:2 a hlavně rozpaky z nepřesvědčivého výkonu. Tým, který se lví bojovností doslova udolal svého prvního soupeře najednou připomínal krotkého beránka. Blansko jej přehrávalo, vypracovalo si velkou spoustu šancí a nakonec lze hovořit o štěstí, že výsledek zápasu byl "jen" 0:2. Ano, je pravda, že kdyby T. Juříček za stavu 0:0 proměnil svoji velkou příležitost, mohlo být všechno jinak, ale "kdyby" ve fotbale neplatí. Ostatně už předtím jednou náš tým zachránilo břevno a s ohledem na další šance Blanska mohla případná branka našich přijít třeba už za stavu 0:2... Snahu hráčům upřít nešlo, ale soupeř byl tentokrát lepší. 
V neděli náš tým čekají Rosice, aktuálně pátý tým tabulky a mužstvo, na které nemáme z podzimního zápasu dobré vzpomínky. Těžká porážka 0:7 (poločas 0:5), opravdu raději zapomenout. Nebo ještě lépe, poučit se. Protože pouze minimálně stejně dobrý výkon jako v prvním jarním utkání totiž může našemu týmu přinést další důležité body do tabulky. Určitou výhodou by mohlo být, že Rosice zatím na jaře úplně "nešlapou", ve dvou utkáních si do tabulky přiskočil pouze jeden bod za remízu 0:0 doma se Starou Říší, předtím přišla prohra 2:4 v Tasovicích. 
Silnou stránkou soupeře je jeho široký kádr, i v případě zranění má trenér Michal Kugler rozhodně kam šáhnout. O prozatímních 40 vstřelených branek Rosic se například podělilo hned 15 hráčů. 
Rosicím také bezvadně vyšla příprava, kdy z šesti zápasů hned 5x vyhráli a porazili například i áčko Velkého Meziříčí. K tradičním oporám kádru (namátkou Zádrapa, Malata, Moučka, Šíp, Drbal, Pazourek) přibylo čerstvě ještě jedno renomované jméno. Je jím Radek Buchta, bývalý hráč Zbrojovky Brno a 1.SC Znojmo, v jejichž dresech dohromady nastoupil skoro k sedmi desítkám prvoligových utkání. Svoji premiéru by si měl odbýt právě na našem hřišti. 
V Blansku náš dres poprvé navlékli zimní posily Damien Strangio a Ondřej Halas, do kádru se už také vrátil Ryan Whittingham. Společně s Pavlem Perglem (ex Sparta Praha), Tomášem Juříčkem, Janem Bílkem nebo Liborem Daňkem se tak našim příznivcům představí celá plejáda nových tváří. Snad se jim bude dařit... 

Muži B - Bohdalov - sobota 7.4.2018 - 15.30 hod.
Ve stejný den i čas poprvé kopnou do mistrovského míče i hráči Benfiky. V tabulce šestý tým zajíždí na hřiště desátého Bohdalova. Cílem našich určitě bude pokusit se bodovat a upevnit si pozici v popředí tabulky, úplně nereálná by snad neměla být ani výhra, v kádru mužstva je spousta hráčů se zkušenostmi z divize. O finální podobě sestavy ale samozřejmě rozhodne až nominace A-týmu. 
Benfika v zimě odehrála čtyři přátelské zápasy s těmito výsledky: Černá Hora 4:6, branky: Rozum 2, Loup, Klusák, Křižanov 1:6, branka: Ondrák, Zastávka 2:6, branky: Rozum, Bartošek, Březí-Březské 5:0, branky: Klusák, Ivančík, Novotný, Strangio, Švanda M. Na podzim naši doma Bohdalov zdolali 3:2. 

Dorost - Předín/Opatov - neděle 8.4.2018 - 11.30 hod.
Dorost se veze na vítězné vlně! Po sérii porážek přišla v posledním podzimním utkání proti Moravským Budějovicím konečně vytoužená první výhra v soutěži a nezbývá než věřit, že si svěřenci trenéra Martina Matiáška přenesli pohodu i do ostrého jarního startu. Předín rozhodně není soupeřem, kterého by se měli bát. Na podzim s ním na jeho hřisti prohráli jen těsně 1:2. 

Žáci - Přibyslav - sobotu 7.4.2018 - 9.00 a 10.30 hod. 
Jako úplně první se na domácím trávníku ale představí už v sobotu žáci. Za úkol budou mít zdolat Přibyslav, což především u mladších nebude vůbec jednoduché, protože se jedná o tým, který je aktuálně na 2. místě tabulky. Starší by měli přece jen snazší úlohu, Přibyslav je v tabulce předposlední. Na podzim naši v na hřišti soupeře obojí vyhráli (mladší 2:1, starší vysoko 6:0). 

Milan Dufek