Hodnocení podzimní sezóny 2021

MLADŠÍ ŽÁCI

Jako poslední nám svoje zhodnocení podzimní části soutěže poslal trenér mladších žáků Jan Vrba

Jak hodnotím podzimní část soutěže ve své kategorii?
"Podzimní část sezóny hodnotím i se svým týmem trenérů velmi kladně. Ano, vím, pokud koukneme na tabulku, může se to zdát trochu jinak, ale my hodnotíme tým kompletně, nejen počtem získaných bodů. Hodnotíme přístup k tréninkům, k zápasům, ke hře samotné, a to bylo opravdu na velmi dobré úrovni. Pokud budu mluvit za sebe, tak jsem si fotbalový podzim mladších žáků FC PBS Velká Bíteš hodně užil, a to nejen jako trenér. Hráčům, hráčkám, trenérům a všem, co náš tým podporovali (a tím myslím i starší žáky), bych chtěl moc poděkovat."
Na co konkrétně jste se letos na podzim zaměřili ve výchově fotbalistů a jak se vám to dařilo realizovat?
"Hrát, hrát, hrát, to je ve zkratce na co jsme se zaměřili v podzimní části sezóny. Tréninky byly sestavované zejména na práci s míčem, vedení, driblink, přihrávka a pochopitelně na koordinaci hráčů při těchto činnostech. Pokud se nám ale podařilo některý zápas zpackat, objevily se v tréninkové jednotce i kopcovité sprinty. To bylo samozřejmě za odměnu, ale to naši hráči moc dobře vědí, prostě super parta."
Který zápas (-y) vám na podzim nejvíce vyšly a proč a kde se vám naopak nedařilo?
"Paradoxně nejlépe hodnotíme zápasy prohrané. Ne prohrané výrazně, jednoznačně, odevzdaně, ale prohrané s dobrým, kvalitním výkonem. Konkrétněji. Myslím, že super zápas jsme odehráli doma proti Velkému Meziříčí, na Vrchovině a třeba i v Polné. Výhra doma proti Třebíči je určitě také cenná."
Jaké jsou vaše plány pro zimní přípravu a s jakým výsledkem (popř. fotbalovým pokrokem) byste byli spokojeni v červnu 2022?
"Plány na zimní přípravu jsou u nás vždy omezené. Halu máme malou a chybí i umělý povrch, na kterém by se dalo převážnou část zimy trénovat. Na jaře je to vždy znát, že doháníme tak trochu tréninkové manko, ale věřím, že náš tým je na tolik silný, že se s tím velmi dobře popasuje. Cíle jsou ale jasné. Udržet dobrou fotbalovou náladu, udržet celý tým pohromadě, kvalitně využít každou tréninkovou jednotku, zapracovat na koordinaci a nabrat sílu. Jistě chápete, že jako správný trenér nemohu úplně odkrýt pomyslnou pokličku našeho tréninkového hrnce, takže už ani slovo."

Připojujeme také referáty z mistrovských zápasů, které nám trenér Jan Vrba s určitým odstupem poslal:
Velké Meziříčí
"Derby s týmem Velkého Meziříčí bývají již od přípravek velmi prestižní utkání a nutno přiznat, že většinou se z vítězství radovali hráči z města pod nejvyšším dálničním mostem. Těžký boj se dal proto čekat i v tomto klání mladších žáků. Hosté přijeli velmi dobře naladěni a jejich náladu jim ještě zlepšil ve čtrnácté minutě Hubl – 0:1. To se zase ale nelíbilo našim svěřencům a začali hru vyrovnávat. A přišly i šance. Žádná střela se ale bohužel mezi tyče v první půli nevešla, a tak se šlo v poločase do kabin za nepříznivého stavu. Druhá půle začala náporem našich a odměnou jim bylo vyrovnání na 1:1, trefil se Matěj Střecha. Příležitostí mírně přibývalo, ale to, že se potýkáme s neproměňováním šancí se potvrdilo i s týmem Velkého Meziříčí. Udeřilo tedy na druhé straně a VelMez se ujal vedení. Po nařízeném pokutovém kopu mohlo být ještě hůře, jenže hostující exekutor minul. V padesáté minutě vyrovnal David Kozel a zdálo se, že utkání zvládneme. Zřejmě opojeni euforií z vyrovnávací branky jsme hned minutu na to nabídli velmi komfortní situaci hostům a Musil se nemýlil – 2:3. I přes veškerou snahu se již vyrovnat nepodařilo. Výsledkově to sice nevyšlo, ale hráči předvedli opravdu velmi kvalitní výkon. "

Okříšky/Stařeč
"Rozpálená udírna a občerstvení jako na lize vítalo naše hráče na malém leč velmi útulném stadionku ve Starči. Zde má domácí útočiště tým Okříšky-Stařeč. A to byl také další soupeř našeho fotbalového podzimu. Ve větrném počasí, které bylo protkáno slunečním svitem, jsme absolvovali kvalitní rozběhání a šlo se na to. První gól přišel již v páté minutě a k neradosti našich se trefili domácí – 1:0. Vyrovnání na sebe nenechalo příliš dlouho čekat, o dvě minuty později, když svítila na časomíře sedmička, srovnal výsledkový krok Lukáš Cross. Na place se odehrávala vyrovnaná partie a vypadalo to, že kdo udělá chybu, může za to zaplatit a ztratit i celý zápas. Fotbal je krásný a někdy také krutý. Chyba bohužel přišla z našich kopaček a domácí šli do vedení. Jejich silnou stránkou byly zejména standardní situace. Ze tří rohů vytěžili hráči Okříšek a Starče tři branky a na otočku se šlo za stavu 4:1. Za zmínku z prvního poločasu jistě stojí bravurně zneškodněný volný přímý kop Petrem Janouškem. Míč již směřoval do horního koutu branky, ale Petr vytasil ze své torny skvělý zákrok a míč vytěsnil mimo tyče. Druhá půle již mnoho fotbalového nepřinesla. Naši se snažili zmírnit vedení, ale domácí si pohodlný náskok pečlivě hlídali. Jiskřičku naděje vykřesal dalekonosnou střelou Lukáš Drlíček, ale to bylo již vše. "