Premiérový zásah PAVLA PERGLA klíčem k výhře

Jiří Mika: "PO PRVNÍM GÓLU JSME SE ROZEHRÁLI"

S výsledkem absolutní spokojenost, s hrou až na pár drobností také. Tak hodnotí první mistrovské vystoupení svého týmu proti Havlíčkovu Brodu trenér mužů A Jiří Mika...

Důležitost prvního jarního utkání Moravskoslezské divize mezi našim týmem a Havlíčkovým Brodem prokázala první čtvrthodina, kdy se oba soupeři jen oťukávali a prokřehlí diváci na stadionu VUT Brno spíše hledali recept, jak se za studeného počasí alespoň trochu zahřát. Nutno podotknout, že většina z nich si s tím díky obsahu náprsních kapes svých bund rychle poradila a ty co přijeli fandit především našim postupně začala rozehřívat i hra jejich oblíbeného týmu. "Začátek zápasu byl z obou stran hodně opatrný, hráče svazovala nervozita, odskakovaly jim i lehké míče, nikdo nechtěl udělat první chybu," komentuje ospalý začátek duelu J. Mika. 
Ta zákonitě musela někdy přijít a naštěstí se jí dopustili hostující hráči, kteří naprosto nepochopitelně nechali projít naši zimní posilu Pavla Pergla přes půl hřiště až před vlastní pokutové území a zkušený borec otřískaný z bitev Champions League krásnou střelou do horního kouta branky otevřel skóre. "Byl to klíčový moment zápasu, z kluků najednou úplně spadla nervozita, uklidnili se a jejich výkon šel okamžitě nahoru", správně zdůraznil důležitý okamžik J. Mika. "Měli jsme potom ještě v první půli i další šance, hlavně ze standardek, ale už jsme je neproměnili."
I přes těsné vedení lodivod naší střídačky v kabině trochu zvedl hlas. "Myslím, že rozmluva v kabině pomohla, náš výkon se po změně stran neustále zlepšoval. Soupeř nám navíc svojí nedisciplinovaností navíc slušně pomohl". Opravdu, místo snahy o obrat zápasu hosté předvedli pouze několik hereckých etud na hřišti a vrcholem všeho byl trapný výstup jednoho z jejich členů lavičky, který reklamoval špatnou barvu podvlékacího prádlo našich...
Výsledkem naší zlepšené hry byly další dva góly, o které se postarali Tomáš Juříček a Jiří Chlup. "Všichni kluci podali velmi dobrý výkon, těžko někoho z nich vypichovat," nechce někoho poškodit J. Mika, ale nakonec dodává:  "Pavel Pegl hned na úvod prodal své zkušenosti, své si tradičně odvedl Jirka Chlup a mile mě překvapil Ondra Mucha. Před týdnem vinou personální absence nastoupil jako záskok na kraji záložní řady a jeho výkon na tomto postu mě tak zaujal, že jsem se mu rozhodl dát příležitost znovu", vysvětluje J. Mika a dodává: "Kromě bojovného výkonu přidal i několik nebezpečných centrů, díky kterým vzniklo pár našich šancí."
Naši nastoupili s rozestavením 4-4-2, i když se hlavně v první půli často zdálo, že tým hraje pouze na tři obránce. "Ne, hráli jsme 4-4-2, ale je pravda, že se naši krajní obránci v první poločase vytahovali na můj vkus až moc. V kabině jsme si k tomu něco řekli, pak už to bylo v pořádku."
Co spolupráce nového útočního dua Jan Pohl - Tomáš Juříček? "Oba si odehráli svoje, ještě ale určitě potřebují nějaký čas na to, aby si na sebe zvykli. Od Honzy hlavně očekávám, že ještě více využije svých fyzických dispozic a bude vyhrávat osobní souboje, hlavně ty hlavičkové. Ale potěšilo mě, že se dokázal zmáčknout a spoustu z nich dohrával až do konce." Zbývá dodat, že několikrát s hlasitou podporou svého kouče, aby ho třeba nenapadlo nějaký vypustit. 
Ve středu pole odehrál velmi dobrý zápas další novic v našemu dresu Libor Daněk. Trenér J. Mika k jeho výkonu poznamenal: "Libor je agresivní typ hráče, vyhledává souboje, dohrává je, každému soupeři se proti němu špatně hraje, jsem rád, že hned v prvním zápase ukázal své přednosti." Na pozici stopera působil velmi jistě Tomáš Mrňa. "Tomáš je ideálním prototypem stopera. Je levák, má výskok, nebojí se. Věřím, že se vedle Pavla Pergla bude čím dá víc zlepšovat", uzavírá J. Mika. 
Premiéra tedy dopadla na výbornou. Naši získali tři cenné body a my si jen můžeme přát, že se podobným způsobem předvedou i za týden na hřišti Blanska, kde je čeká další zkouška pravdy v boji o záchranu divizní příslušnosti. 

Milan Dufek