Muži B - 11. kolo I.B třídy, skupina B - Velká Bíteš B - Stařeč 2:2 (0:2), 10. kolo - Měřín - Velká Bíteš B 0:1 (0:0)

VÝHRA NA HŘISTI LÍDRA, PAK DALŠÍ ZTRÁTA DOMA

Muži B dovezli senzační výsledek z Měřína, kde vyhráli 1:0. Bohužel za týden to doma proti Starči taková sláva nebyla...

10. kolo
Měřín - Velká Bíteš B 0:1 (0:0)
Upřímně řečeno, s mírně staženým žaludkem odjížděla Benfika k těžkému utkání do Měřína. Soupeř inkasoval za devět kol pouhých šest branek a přesvědčivě vedl tabulku I.B třídy. Naši hráči se ale svého protivníka nakonec nezalekli, a i když trochu se štěstím přežili několik obrovských šancí domácích, obětavým výkonem směřovali za cennou remízou. Ta se pak nakonec díky brance našeho rychlíka Marka Těšíka osm minut před koncem zápasu změnila na senzační výhru 1:0, která možná není z pohledu domácích spravedlivá, pro naše hráče ale byla sladkou odměnou za předvedený výkon. 

Sestava našich: Matiášek (podržel) - Švanda O., Mucha, Nekuda, Těšík, Loup, Švanda M., Burian L. (85. Svoboda), Paprskář, Rozum (66. Pelikán), Hibš

11. kolo
Velká Bíteš B - Stařeč 2:2 (0:2)
Týden po skvělém představení v Měříně se doma proti doposud nevýrazné Starči očekávala jasná výhra. Soupeř přijel slabou půlhodinku před zápasem, rychle se rozcvičil a šel na to. A slušně zacvičil i s našim týmem, do kabin si totiž po skončení prvního poločasu odnášel zajímavé vedení 2:0. Našim se nedařilo a bylo jasné, že musí přijít změny. Ty byly ale očekáváné, protože vedení týmu mužů se rozhodlo sobotní zápas Benfiky použít jako doplnění zátěže pro některé hráče A-týmu. A tak když se hráči Starče vrátili z kabin, jen koukali na hemžení u střídaček. V našem mužstvu totiž v poločase došlo k pěti (!) změnám. Čerství hráči hru rozbýbali, ani oni ale nedokázali výsledek zápasu otočit, i když hostující tým v závěru viditelně "šlapal" vodu. Alespoň remízu Benfice zajistily dvě branky Tomáše Juříčka, který se tak gólově navnadil na nedělní utkání áčka, kde svoji znovuobjevenou střeleckou fazónu potvrdil. Přesto je remíza 2:2 ztrátou. V tabulce je Benifka aktuálně na 7. místě. 

Sestava: Pelán - Burian D. (46. Knos), Hibš, Švanda O., Mucha, Nekuda, Těšík (46. Juříček), Švanda M. (46. Pořízek), Burian L. (46. Horký), Paprskář (46. Pokorný), Loup