Velká Bíteš B - Rapotice 6:0 (1:0)

BENFIKA SMETLA RAPOTICE

Ve třetím zápase přípravného turnaje "Tří okresů" Benfika zabrala a vysoko přehrála nevýrazné Rapotice. V zápase o 3. místo ji tak v pátek doma čeká Zbraslav...

Pokud se hosté nechtěli ohlížet na výsledek zápasu Zastávka - Zbraslav, stačil jim k postupu do finále bod. A v úvodu zápasu to vypadalo, že tomu přizpůsobili své snažení. Do útoku se nijak zvlášť nehnali a tvorbu hry nechali na našich. Brzy se proto před jejich brankou začaly rodit šance. V první opravdu vážné se objevil Pelán, ve druhé Mejzlík, ale proměnit se našim podařilu až tu třetí, když se střelou po zemi z pravé strany prosadil P. Loup. Ani inkasovaný gól Rapotice neprobudil a jestli z jejich strany hrozilo nějaké nebezpečí, tak pouze ze standardních situací povětšinou zahrávaných našim bývalým hráčem R. Valsou. 
Teprve po změně stran se nějakou dobu zdálo, že se úsilí Rapotic zvýší. Bylo to ale pouze chvilkové vzepětí. Postupem času (i díky prostřídání hráčů) se totiž čím dál projevovala lepší fyzická připravenost našich, kteří nakonec zcela ovládli dění na hřišti. Soupeř naopak závěrečnou půlhodinu hry vůbec psychicky nezvládl a odjel zaslouženě s debaklem. Čtyři branky zaznamenal agilní M. Těšík, jednu přidal J. Ondrák. Hosté navíc po hrubém faulu jednoho z nich dohrávali pouze v deseti hráčích. 
Debakl jim ale paradoxně nevzal postup do finále turnaje. Zápas Zastávka - Zbraslav totiž skončil 3:3. Naši se tak v pátek na vlastním hřišti utkají v zápase o 3. místo právě se Zbraslaví a Rapotice čeká ve finále Zastávka. 

sestava: Pelán M.- Mejzlík, Pelán T., Švanda O., Švanda M.- Mrňa, Isami, Svoboda- Loup Patrik, Krula, Ondrák
střídali: Jakeš, Ráboň, Loup T., Těšík, Macholán, Urbánek