Info z dalších pěti zápasů starších žáků

TŘI BODY Z OKŘÍŠEK

Referáty poskytl trenér Martin Brzobohatý

Velká Bíteš – Bedřichov 1:7 (0:2), branka: Hanzelka
Zápas se silným soupeřem jsme začali dobře. Soupeř měl sice více ze hry, ale nedostával se přímého ohrožení naší branky. V desáté minutě jsme však vyrobili velkou chybu na levé straně obrany, kterou soupeř dokázal potrestal a ujal se vedení. Soupeř měl i nadále míč více na svých kopačkách, ale kluci bojovali a nutili soupeře k chybám. Tyto chyby jsme však většinou nedokázali přetavit v šanci nebo branku. Soupeř hrozil převážně z naší levé strany, odkud také vstřelil svoji druhou branku. Poločas skončil 0:2.
Do druhého poločasu jsme museli změnit rozestavení, a to jak z důvodů taktických, tak i kvůli zraněním. Sice jsme takto dokázali zamezit průnikům levou stranou, ale bohužel jsme nedokázali dostatečně zavřít střed hřiště. Během prvních minut druhého poločasu kluci ve středu hřiště naprosto nestíhali a výsledkem byly dvě rychlé branky v naší síti. Teprve poté kluci začali více bojovat, napadali soupeře hned při rozehrávce, nutili soupeře k chybám a jednu takovouto chybu dokázali využít na snížení 1:4. V této části zápasu jsme si dokázali vypracovat i další šance, bohužel jsme žádnou neproměnili. Ke konci zápasu nám došli síly a posledních deset minut bylo plně v režii soupeře, který nám dokázal dát ještě tři branky.

Polná – Velká Bíteš 6:2 (2:0), branky: Hanzelka, Kolomazníček
V Polné jsme na svého soupeře opět nestačili a jasně prohráli. Pozitivem byly alespoň dvě vstřelené branky ve druhém poločasu. 

Velká Bíteš – Chotěboř 0:4 (0:2)
Zápas jsme začali dobře a hned v úvodu jsme nebezpečně zakončovali z pravé strany. To bylo bohužel z naší strany v prvním poločasu všechno soupeř nás postupně více a více přehrával a jen díky výbornému výkonu Petra Janouška v brance jsme v poločase prohrávali jen o dvě branky.
V druhém poločasu jsme chtěli hru zlepšit a pokusit se zápas soupeři ztížit. Bohužel soustředění na hru jsme nechali v šatně. Soupeř během prvních pár minut trestal naše chyby a odskočil velmi rychle o další dvě branky. Poté se hra uklidnila, my se více dostávali do hry a začali si vypracovávat i šance. Dobře pracující obrana soupeře si však s našimi hráči dokázala poradit a nám se tedy branku vstřelit nepodařilo. Soupeř zápas kontroloval a po zásluze zvítězil.

Velká Bíteš – Humpolec 2:5 (1:2), branky: Cross, Hanzelka
Zápas jsme začali dobře, měli jsme více ze hry a snažili jsme se prosadit do zakončení. Tato hra se nám vyplatila a v osmé minutě jsme po důrazu před brankou šli do vedení. Soupeř však brzy srovnal střelou k zadní tyči, když využil nedůrazu v naší obraně. Ještě v první polovině prvního poločasu obrat dokonal, potom co si nešťastně srazil náš brankář míč do branky. Naši hráči zůstali po tomto obratu jako opaření a soupeř přebral v zápase aktivitu.
Do druhého poločasu jak u nás poslední dobou zvykem jsme opět vstoupili nekoncentrovaně a po pěti minutách prohrávali tříbrankovým rozdílem 1:4. Soupeř nás dále přehrával a naši hráči se vůbec nedokázali vrátit do zápasu a s výsledkem něco udělat. Zbytek zápasu se potom odehrával hlavně ve středu hřiště. Přesto v posledních deseti minutách se ještě skóre měnilo na jednou každé straně. Konečný výsledek byl tedy 2:5 ve prospěch Humpolce.

Okříšky/Stařeč – Velká Bíteš 3:5 (2:2), branky: Drlíček 2, Sláma, Suchomel, Střecha
Hned od začátku se kluci snažili dostat soupeře pod tlak. Vytvořili jsme si územní převahu a střelou z hranice vápna otevřeli skóre. Dál jsme se snažili hrát aktivně a kontrolvat hru. Soupeře jsme v této části zápasu k ničemu nepouštěli. Soupeř však poctivě bránil a příliš nás do šancí nepoštěl. Přesto jsme po rychlém vysunutí dokázali dát druhou branku. Hned vzápětí jsme měli další dvě dobré šance, ve kterých jsme však nedokázali trefit branku. Místo abychom v těchto chvílích využili nesoustředěnost soupeře, nepochopitelně jsme naprosto přestali hrát. Soupeř se chopil iniciativy a začal nás přehrávat. Najednou jsme byli všude pozdě nebo vůbec, což se nám vymstilo. Soupeř nejprve snížil z dorážky po pěkné individuální akci a na konci prvního poločasu vyrovnal z penalty po souboji útočníka soupeře s naším brankářem.
Do druhého poločasu jsme naštěstí vstoupili lépe než v předchozích zápasech a opět se snažli hrát fotbal. Naše snaha se nám vyplatila a po pěkné střele jsme se opět ujali vedení. Po pár minutách bylo ještě veseleji. Po krásně kopnutém přímém kopu z hranice vápna jsme již vedli o dvě branky. Soupeř však hned vzápětí kontroval krásnou střelou z dálky a opět to bylo pouze o jednu branku. Kluci už ale zápas pustit nechtěli a odskočili opět na rozdíl dvou branek po dobře zahraném rohovém kopu. Sice jsme až do konce zápasu měli více ze hry a vypracovali si několik dalších šancí, které jsme však nedokázali proměnit, ale ani soupeř zbraně nesložil a snažil se hrozit zejména z brejků.