Report z NMNM a Výčap

Přípravka sehrála další dva miniturnaje

Info poskytl trenér Ondra Malý

"Na cestu do Nového Města nás provázela především marodka, která skolila téměř celý tým. Z toho důvodu se nám bohužel nepodařilo poskládat dva týmy. I ten jeden tým, který jsme poskládali, však statečně bojoval proti zdatným soupeřům. Nejprve jsme poměrně s přehledem (až na pár hluchých míst), přehráli domácí tým. Vyzdvihnout musím především zlepšení v přepínání z obrany do útoku a naopak. Stále je však na čem pracovat, a krátké výpadky soustředění se nám bohužel stále nevyhýbají. V druhém zápase na nás nastoupil silný Pelhřimov, se kterým jsme však sehráli poměrně vyrovnané utkání, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Poté však přišlo jedno z těch hluchých míst a soupeř nám odskočil, což vedlo k naší prohře. I tak se však, v takto oslabeném složení, neměl náš tým za co stydět."

V rámci čtvrtého kola naše přípravka zavítala na hřiště do Výčap, kde nás čekala fotbalová škola z Třebíče a Třešť. V prvním zápase naši nejmladší fotbalisté mezi sebou výborně komunikovali a i přes nemožnost střídání jsme šli rychle do vedení. Kluci hráli opravdu výborně, hledali si dobře volný prostor, rychle rozehrávali standardní situace a skvěle se doplňovali na svých postech. První zápas skončil jednoznačně 9:1 pro nás i proti tak kvalitnímu soupeři, kterým FŠ určitě je. V druhém zápase jsme narazili na soupeře z Třeště, který měl toto utkání jako první, a vstoupili do utkání velmi bojovně. Sice jsme v polovině první poloviny vedli 1:0, ale soupeř i z mála šancí dokázal zápas obrátit a pět minut před koncem první poloviny jsme prohrávali 1:3. Kluci potřebovali dodat trochu motivace a to velmi dobře zafungovalo, díky povzbuzování jsme do půlky vyrovnali na 3:3. Do druhé poloviny už nastoupil velmi dobře naladěný a bojovný tým. Postupně jsme začínali mít převahu i na hřišti a nakonec jsme zaslouženě vyhráli 8:6.

Naši mladší borci sehráli krásné utkání proti domácímu týmu z Fotbalové školy Třebíč. Zápas byl vyrovnaný, s řadou šancí na obou stranách. Trochu menší efektivita zakončení pak stále naše hráče vítězství, ovšem o tom to nebylo, protože byla vidět bojovnost, ale i kvalita, a to jak už kombinační, tak individuální. V druhém utkání proti Třešti se jednalo o jednoznačnou záležitost. Naši hráči si v tomto utkání vyzkoušeli především svoje individální schopnosti, kdy byla vidět řada hezkých a rychlých průniků. Často nám však bohužel v tomto zápase chyběla kvalita v zakončení, a je to jedna z hlavních aktivit, na kterou se budeme muset u mladších svěřenců mladší přípravky zaměřit."