Muži A: Velká Bíteš - Šumperk 0:3 (0:2)

LEKCE Z PRODUKTIVITY

Druhý domácí zápas v řadě přinesl našim mužům A další porážku. Proti silnému Šumperku herně určitě nezklamali, opět ale doplatili na mizernou koncovku...

Za nádherného už skoro letního počasí předvedly oba týmy zajímavou a pro oko diváka pohlednou kopanou. Domácí v základní sestavě s vysokým útočníkem J. Pohlem a také M. Ivančíkem na pozici krajního obránce chtěli konečně protrhnout střeleckou smůlu, hosty zase čekal úkol nahradit kvůli těžkému zranění dlouhodobě ze hry vyřazeného kapitána D. Španihela. 
Šance se začaly rodit hned v úvodu. Ve 4.min se zblízka neprosadil T. Juříček, na druhé straně v nepřehledné situaci vykopával na poslední chvíli míč z brankové čáry T. Mrňa. Po čtvrthodině hry se už poprvé měnilo skóre. Po krásném centru z pravé strany se elegantně z první trefil hostující M. Šinogl - 0:1. 
Poté přišly opět velké šance domácích. Ve 24. min. možná trochu ledabyle dorážel ve vyložené pozici míč R. Whittingham a nechal tak jen vyniknout hostujícího brankáře L. Maxe, minutu po něm krásnou střelu J. Chlupa z trestného kopu zastavila pravá tyč branky Šumperka. Ve 33. min. se pak z pravého křídla zcela sám dostal před branku hostí J. Pokorný, mířil ale vedle. Dvojnásob škoda těchto příležitostí... 
A to proto, jelikož nedlouho poté přišel po rohovém kopu druhý gólový zásah Šumperka. Kanonýr J. Nimrichtr si připsal jubilejní desátou branku v sezóně - 0:2
Hosté zkrátka našemu týmu udělili krutou lekci z produktivity. Ano, byli silní a sebevědomí na míči, jejich přihrávky "měly oči", náš tým jim ale byl naprosto vyrovnaným soupeřem. Do kabin se ale odcházelo za stavu 0:2...
Do druhé půle nahradil J. Pokorného ofenzivní R. Novotný, který v sobotu 2x skóroval za "Benfiku". Naši se vrhli do útoku, ale bylo vidět, že jim s každou odehranou minutou čím dál víc odcházejí fyzické a vlastně i psychické síly. Změnit to mohl v 58. min. J. Pohl, jeho gólovou střelu ale L. Max vytlačil na roh. Pak zahrozili i hosté, ale hlavička jejich útočníka jen orazítkovala břevno svatyně M. Pelána. Definitivní hřebíček do rakve zatloukl našemu týmu Šumperk v 65. min., kdy parádní kombinační akci několika hráčů zakončil efektní střelou pod břevno M. Smrž - 0:3. Bylo rozhodnuto, zbytek zápasu se jen dohrával. Naši hráči tak opět "dojeli" na svoji aktuální největší bolest, proměňování šancí. Jejich výkon snesl přísné měřítko, bojovnost, snaha, to vše v něm bylo obsaženo, pokud ale nepřijdou branky, budou body na jejich konto do tabulky přiskakovat jen těžko. Aktuální série bez vstřelené branky se totiž natáhla už na 292 min.... 

Statistiky: 
Branky: 14. Šinogl 0:1, 38. Nimrichtr 0:2, 68. Smrž 0:3
Rozhodčí: Volek
ŽK: 2:1
Sestava domácích: Pelán - Halas, Mrňa, Kopáček, Ivančík (79. Mucha) - Whittingham (72. Horký), Daněk, Chlup, Pokorný (46. Novotný) - Juříček, Pohl