Přehled dosavadních jarních turnajů v Krajském přeboru

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Pečlivou analýzu všech jarních zápasů nám zaslal trenér Martin Brzobohatý

13.4.2019 Polná

2008 - Brzobohatý - Chytka, Drlíček, Balej, Havelka, Kolomazníček, Sláma

FCVB - FŚ Třebíč 9:10 (4:6)
Branky: Havelka 4x, Kolomazíček 2x, Chytka 2x, Sláma

Nejlepší zápas, který zatím kluci proti FŠ hráli. Od začátku jsme začali bojovně a drželi se soupeřem krok i skóre. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a žádný ze soupeřů nevedl o více než dvě branky. V druhém poločase nám sice začali trošku docházet síly a soupeř nás začal technicky přehrávat, ale kluci bojovali až do konce. Více štěstí měl ale bohužel soupeř, který dal rozhodující gól v poslední minutě.

FCVB - Polná 4:6 (2:3)
Branky: Havelka 2x, Drlíček, Balej

I druhý zápas proti domácí Polné jsme začali bojovně a velkou část prvního poločasu jsme byli lepším týmem. Na konci prvního poločasu jsme ale měli krátký herní výpadek, který využil soupeř k tomu aby se ujal vedení. V druhém poločase jsme bojovali a snažili se zvrátit nepříznivý vývoj utkání, ale bohužel se to nepovedlo. Sice jsme si vytvořili převahu a dokázali vždy snížit na rozdíl jediné branky, ale soupeř byl vždy schopen využít brejkových příležitostí a udržoval si vedení.  Na konci už jsme na zvrat neměli síly a nakonec prohráli o dvě branky 4:6.

Všechny hráče je potřeba pochválit za předvedený výkon. Oba zápasy byly vyrovnané a ani v jednom jsme nebyli daleko remíze nebo vítězství.

 

2009 - Janoušek - Střecha, Kaláb, Cross, Hanzelka, Stejskal

FCVB - FŠ Třebíč 2:13 (1:5)
Branky: Kaláb, Střecha
Kluci vstoupili do utkání velmi bojovně a poměrně dlouho drželi se soupeřem vyrovnané skóre i hru. Teprve na konci prvního poločasu nás soupeř začal přehrávat a během chvilky si vypracoval čtyřbrankový náskok. Tím naše bojovnost skončila a do konce zápasu se jednalo pouze o to jaký bude konečný výsledek.

FCVB - Polná 7:20 (3:9)
Branky: Cross 2x, Stejskal 2x, Střecha, Hanzelka
Do utkání jsme nastoupili naprosto odevzdaně bez jakékoliv bojovnosti. Soupeř toho bez problémů využíval a v polovině prvního poločasu vedl o šest branek. Po vstřelení šťastné branky jsme se dokázali vzchopit a vyrovnat hru, takže rozdíl skóre se již nenavyšoval. Na začátku druhém poločasu se nám dokonce podařilo snížit na rozdíl čtyř branek (7:11), ale to bylo z naší strany všechno. V posledních deseti minutách jsme se naprosto sesypali a soupeř nám dával gól za gólem.

Kluci měli na lepší výsledek, ale zatím nejsou schopni odehrát ve vysokém nasazení celý zápas. Na výsledcích je také vidět, že kluci hráli bez střídání a postupem času jim docházeli síly.

 

20.4.2019 Bystřice nad Pernštejnem

2008 - Brzobohatý – Chytka, Drlíček, Havelka, Sláma, Kroulík

FCVB – Bystřice nad Pernštejnem/Nedvědice 12:1 (8:0)
Branky: Havelka 4x, Sláma 4x, Kroulík 2x, Chytka2x
Prvních deset minut bylo utkání naprosto vyrovnané, ale naši hráči měli neuvěřitelnou produktivitu a téměř z každé střely dosáhli branky. V druhé polovině prvního poločasu jsme postupně získávali převahu a nadále zvyšovali svůj náskok. Přesto si myslím, že poločasových 8:0 bylo pro soupeře příliš kruté. V druhém poločase jsme měli stálou převahu a soupeř hrozil převážně z brejků. Naše produktivity však hodně klesla a na vstřelení branky jsme najednou potřebovali spoustu šancí.
Kluci odehráli dobré utkání a zaslouženě vyhráli.

2009 - Střecha – Nováček. Stryzhak, Cross, Hanzelka, Hotárek, Stejskal

FCVB – Bystřice nad Pernštejnem/Nedvědice 2:8 (2:5)
Branky: Hanzelka 2x
Zápas jsme začali výborně a rychle se ujali vedení. Bohužel stejně rychle jsme o vedení přišli a poté jsme začali hrát ustrašený fotbal bez přihrávek a nasazení. Soupeř nás přehrával, ale naštěstí nebyl často schopen dovést svoje útočné akce do zdárného konce. V druhém poločase se pouze dohrávalo a naší strany to bylo stále bez jakéhokoliv nasazení a chuti do fotbalu.


28.4.2019 Velká Bíteš

2008 - Brzobohatý - Chytka, Drlíček, Balej, Havelka, Kolomazníček, Sláma, Kroulík

FCVB – FKM Jihlava 7:4 (2:4)
Branky: Kolomazníček 3x, Sláma 2x, Havelka, Chytka
Proti Jihlavě jsme nastoupili bojovně a zpočátku jsme soupeře přehrávali. Hra se ale rychle vyrovnala a ke konci prvního poločasu nás začali přehrávat. Svoji převahu zužitkovali také brankami, takže v poločase jsme prohrávali 2:4. V druhém poločase jsme přidali. Najednou nás bylo plné hřiště, dobře jsme bránili a pěknou kombinační hrou jsme si vytvářeli a proměňovali šance. Výsledkem byl obrat na konečných 7:4.

FCVB – Havlíčkův Brod 8:9 (5:4)
Branky: Havelka 6x, Balej, Chytka
Od začátku to byl naprosto vyrovnaný zápas. Oba soupeři předváděli rychlý, pěkný, ale poměrně tvrdý fotbal. Většinu zápasu jsme byli ve vedení, ale krátce před koncem se soupeři povedlo několik brejků a byl to soupeř, který byl najednou ve vedení. Přes obrovskou snahu kluků o vyrovnání se nám povedlo pouze snížit  a zápas jsme prohráli o jedinou branku.
Za oba zápasy je potřeba kluky pochválit. Odbojovali celé zápasy a z druhého byli ještě dlouho smutní.

2009 - Janoušek – Střecha, Kaláb, Nováček, Cross, Hotárek, Stejskal

FCVB – FKM Jihlava 5:5 (2:2)
Branky: Hotárek 2x, Kaláb, Střecha, Stejskal
Zápas plný obratů, ve kterém jsme většinu času vedli. Na začátku jsme začali výborně, dařilo se nám kombinovat a soupeře příliš nepouštět k naší bráně. Dokázali jsme vstřelit vedoucí branku a hned vzápětí i druhou. Soupeř se dlouho nemohl dostat do zápasu, ale ke konci poločasu dokázal převzít iniciativu a vyrovnat. Do druhého poločasu přenesl svoji aktivitu a dokonce se ujal vedení. Kluci si to nechtěli nechat líbit, přidali a opět si vzali vedení na svoji stranu. Bohužel jsme vedení nedokázali udržet a po dvou hrubých chybách jsme o něj přišli.

FCVB – Havlíčkův Brod 3:11 (2:3)
Branky: Hotárek, Cross, Kaláb
Kluci odehráli výborný první poločas. Se silnějším soupeřem statečně běhali, dostávali jejich hráče pod tlak a sami se snažili neztrácet míče. Výsledkem bylo těsné vedení soupeře, které bylo i výsledkem našich neproměněných šancí. Do druhého poločasu ale jakoby nastoupilo naprosto jiné mužstvo. Naprosto se vytratila bojovnost a chuť do hry. Výsledkem potom byly branky v naší síti, přičemž soupeř se na ně ani příliš nenadřel.
Za první tři poločasy je třeba kluky pochválit. Odehráli je výborně a s maximálním nasazením. Poslední poločas, tam to byl bohužel naprostý opak L.


4.5.2019 Velká Bíteš

2008 - Brzobohatý - Chytka, Drlíček, Balej, Havelka, Kolomazníček, Sláma, Kroulík, Hotárek

FCVB – SFK Vrchovina 11:8 (5:3)
Branky: Havelka 4x, Sláma4x, Kolomazníček, Balej, Drlíček
Na začátku jsme na soupeře „vletěli“ a rychle si vybudovali dvoubrankový náskok. Poté se hra vyrovnala. My se snažili soupeře přehrávat kombinací a soupeř hodně spoléhal na rychlé brejky. Skóre se měnilo poměrně pravidelně na obou stranách a my si stále udržovali mírný náskok. Ve druhém poločase se nám podařilo odskočit až na čtyřbranková rozdíl, který však soupeř díky naší chvilkové nedůslednosti rychle smazal až na rozdíl jediné branky. Ovšem závěr byl náš o po dalších brankách na naší straně jsme si výsledek pohlídali.

FCVB – FC Pelhřimov 10:4 (6:3)
Branky: Kolomazníček 4x, Balej 3x, Havelka, Sláma, Chytka
Opět se nám podařilo v úvodu zápasu několikrát udeřit a rychle si vybudovat tříbrankový náskok. Poté se hra vyrovnala a skóre se až do poločasu rovnoměrně měnilo na obou stranách. V druhém poločase se soupeř snažil s výsledkem něco udělat. Zvýšil aktivitu, ale naši hráči výborně bránili a pokud se soupeř dostal až k bráně, skončil na našem brankáři. Naproti tomu se nám otevírala okénka v soupeřově obraně, která dokázali naši útočníci poměrně dobře využívat.
Opět se budu opakovat, pochvala všem za bojovnost i fotbalové dovednosti.

2009 - Božek – Střecha, Kaláb, Nováček, Stryzhak, Cross, Hotárek, Hanzelka, Stejskal, Janoušek

FCVB – SFK Vrchovina 5:6 (3:5)
Branky: Janoušek 2x, Hotárek, Hanzelka, Cross
Zápas začal stejně jako většina ostatních na jaře. Rychle jsme vstřelili branku a stejně rychle jsme o vedení po našich hrubých chybách přišli. Kluci byli najednou jako bez života a soupeř měl jednoznačně navrch. Naštěstí se nám podařilo vstřelit kontaktní branku po které se celý tým vzchopil a začal hrát pěkný fotbal. Dokonce se nám podařilo vyrovnat, ale soupeř nás ničil svojí vysokou produktivitou a opět si vzal vedení na svoji stranu. Kluci ale ve druhém poločase nic nevzdali a začali soupeře přehrávat. Vytvořili si spoustu šanci, ale bohužel jich nedokázali dostatek proměnit. Výsledkem potom byla nešťastná prohra o jedinou branku.

FCVB – FC Pelhřimov 7:16 (3:9)
Branky: Cross 2x, Nováček 2x, Janoušek, vlastní
Do druhého zápasu jako by nastoupilo úplně jiné mužstvo. Bez bojovnosti, bez pohybu bez přihrávky. Přestože jsme vedli po chybě soupeře 1:0, byl to právě soupeř, který udával tempo hry a velmi rychle si vzal vedení na svoji stranu. Od začátku bylo jasné, že jde pouze o to, jakým rozdílem skončí utkání ve prospěch soupeře. Po poločase 3:9 soupeř polevil a dovolil nám také trochu hrát. Výsledkem bylo také několik branek v jeho síti. Celý druhý poločas, ale hru kontroloval a nedovolil jakýkoliv zvrat.
Za první zápas kluci zaslouží pochvalu, nevzdali to a bojovali až do konce. Druhý zápas byl naprostý opak a náš výkon byl tragický.


11.5.2019 Velké Meziříčí

2008 - Brzobohatý - Chytka, Drlíček, Balej, Havelka, Kolomazníček, Sláma, Kroulík

FCVB – FC Velké Meziříčí 7:0 (5:0)
Branky: Havelka 2x, Sláma 2x, Balej, Kolomazníček, Chytka
Výborný vstup do zápasu a vedení 3:0 po pěti minutách hry. Poté jsme přestali hrát a dovolili soupeři hru vyrovnat. Naše příliš klidná hra soupeři vyhovovala a začal se také dostávat do šancí, které jsme však dokázali zmařit. Do poločasu jsme přidali ještě dvě branky a o zápasu bylo v podstatě rozhodnuto. Druhý poločas se spíše dohrával. Naše kombinace bez pohybu soupeře příliš nezatěžovala a i soupeř se dostával k zakončení pouze sporadicky. Přesto se nám podařilo ještě vstřelit dvě branky. S výsledkem 7:0 můžeme být spokojení s hrou však příliš ne.

FCVB – HFK Třebíč 9:6 (5:3)
Branky: Havelka 6x, Kroulík, Sláma, Chytka
Začátek naši hráči pojali stejně jako předchozí zápas, takže hbitý soupeř nás začal přehrávat. Naštěstí brzy kluci přidali a obraz hry se změnil. Výsledkem bylo poločasové vedení o dvě branky a zlepšená hra. Začátek druhého poločasu nás opět nezastihl v optimálním rozpoložení. Soupeř snížil na rozdíl jediné branky a měl další šance na vyrovnání. Kluci však znovu začali bojovat a dokázali soupeři znovu odskočit na rozdíl tří branek. Tento rozdíl dokázali udržet až do konce.
Tentokrát to taková pochvala nebude. Sice máme dvě výhry, ale výkon nebyl dobrý. Chyběl zejména pohyb a chvílemi bojovnost. Pokud chceme i nadále vyhrávat je potřeba zlepšit přístup.

2009 - Janoušek – Střecha, Kaláb, Nováček, Stryzhak, Cross, Hotárek, Božek

FCVB – FC Velké Meziříčí 4:6 (2:4)
Branky: Cross 2x, Kaláb, Střecha
Oproti předchozím zápasům se nám naprosto nepovedl úvod, kdy jsme po pár minutách rychle prohrávali 0:3. V naší hře byl obrovský chaos, nikdo nevěděl, kde má hrát a co má hrát.
Postupem času se nám podařilo hru zlepšit a do poločasu korigovat výsledek. Na začátku druhého poločasu se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Po našich hrubkách při rozehrávce, ale soupeř opět odskočil na tříbrankový rozdíl. Přes závěrečný tlak a několik šancí se nám podařilo pouze snížit na konečných 4:6.

FCVB – HFK Třebíč 7:17 (4:9)
Branky: Cross 4x, Hotárek 2x, Střecha
Po naprosto tragickém začátku (0:5 po pěti minutách), jsme se alespoň částečně dostali do hry. Začali jsme také ohrožovat branku soupeře a vytvářet si šance. Problémem tohoto zápasu byla bojovnost. V podstatě se vždy někdo nevrátil, takže soupeř většinou běžel na naši bránu v přečíslení. Až do poloviny druhého poločasu se nám dařilo udržet výsledek i hru v rozumném stavu vůči soupeři. Na konci druhého poločasu jsme ale sesypali a v rychlém sledu dostali dalších pět branek.
První zápas byl jako na houpačce, kdy dobrý výkon střídal špatný. Pochválit je třeba za bojovnost. Druhý zápas byl nejhorším na jaře. Vystihuje pouze jediné slovo:tragédie.