III. ročník turnaje O pohár Města Velké Bíteše

POHÁR ODVEZLA ZBROJOVKA

Další ročník turnaje pro mladší žáky - ročník 2007 a mladší ovládla Zbrojovka Brno, naši kluci byli v silné konkurenci na slušném 8. místě...

Info trenéra našich žáků Petra Karmazína

Základní skupina
1. FC PBS Velká Bíteš : Zbrojovka Brno – 0:2
2. FC PBS Velká Bíteš : FŠ Třebíč – 1:5, branka: Jan Musil
3. FC PBS Velká Bíteš : FK Lokomotiva Trnava U13 – 0:3
4. FC PBS Velká Bíteš : FC Slovan Rosice U12 – 2:0, branky: Jan Musil, Lukáš Karmazín

Skupina o 6.-10. místo
5. FC PBS Velká Bíteš : SK Líšeň – 0:1
6. FC PBS Velká Bíteš : FK Lokomotiva Trnava U12 – 1:0, branka: Adam Škoda
7. FC PBS Velká Bíteš : FC Slovan Rosice U13 – 0:1
8. FC PBS Velká Bíteš : FC Slovan Rosice U12 – 3:1, branky: Jan Musil 2x, Štěpán Sláma

"Na domácím turnaji o pohár města Velké Bíteše jsme obsadili osmé místo z deseti účastníků. Turnaje se zúčastnila velmi kvalitní tuzemská mužstva a také slovenská Lokomotiva Trnava. V turnaji jsme odehráli celkem osm zápasů. Kluci odvedli dobrou práci. S konečným osmým místem jsme všichni spokojeni."

Tolik tedy trenér Petr Karmazín k našim a nyní už přejděme obecně k výsledkům:

Turnaj se hrál systémem dvou základních skupin, které měly pět účastníků. Po odehrání zápasů každý s každým postoupily nejlepší dva týmy z obou skupin do bojů o 1. až 5. místo, kde je doplnilo lépe umístěné družstvo ze 3. místa tabulek obou skupin. Zde FŠ Třebíč předčila Lokomotivu Trnava U12, která tak spadla do skupiny o 6.- 10. místo. Zde se opět týmy utkaly systémem každý s každým, nehrálo se tedy play-off a všechna družstva tak v turnaji sehrála celkem osm utkání.
Finálová skupina přinesla dramatické boje, na jejichž konci vyšel jako celkový vítěz turnaje tým Zbrojovky Brno. Je však nutné podoknout, že s potřebnou dávkou štěstí. Lokomotiva Trnava U13 totiž nejprve Zbrojovku ve skupině porazila 2:1 a ani v dalších sedmi utkáních turnaje neprohrála včetně odvety s pozdějším vítězem. Protože už ale ani Zbrojovka ve finálové skupině nezaváhala a výsledky ze základní skupiny se do dalších výsledků nepočítaly, rozhodla o celkovém vítězi turnaje bezbranková remza Trnavy s FŠ Třebíč. 
Slovenským přátelům tak k vítězství nestačilo k vítězství ani šest vítězství, pouhé dvě remízy a jen dvě inkasované branky v celém průběhu turnaje. Kruté... Vyhrál prostě ten šťastnější. 
Třetí místo obsadila Mladá Boleslav, vítěz základní skupiny B

Celkové pořadí turnaje: 1. Zbrojovka Brno, 2. Lokomotiva Trnava U13, 3. FK Mladá Boleslav, 4. FŠ Třebíč, 5. FC Slovan Havlíčkův Brod, 6. SK Líšeň, 7. FC Slovan Rosice U13, 8. FC PBS Velká Bíteš, 9. Lokomotiva Trnava U12, 10. FC Slovan Rosice U12