Velká Bíteš - Stařeč 1:2 (1:1)

Benfika začala sezonu prohrou

O jednu branku prohrála svoje úvodní vystoupení na domácím trávníku naše Benfika. Soupeř sice brzo vedl, našim se povedlo vyrovnat, ale poslední slovo měli hosté.

Z první vážnější situace hosté otevřeli skóre, přízemní centr z pravé strany Janoušek pouze vyrazil před sebe u míče byl nejrychleji Zejda, který doklepával do prázdné branky – 0:1. Naši byli v prvním poločase aktivnější a více na míče a snažili se o vyrovnání. To přišlo ve 20.minutě, střelu Ondráka hostující brankář neudržel a Pokorný měl do prázdné brány lehkou úlohu – 1:1. Do poločasu už branka nepadla a lepší úvod do druhého poločasu měla naše Benfika, která „zmáčkla“ svého soupeře před jejich pokutovým územím. Nejblíže brance byl Pokorný, který překonal Ujčíka v brance, ale toho zastoupil na brankové čáře jeden z obránců. Podobná situace se opakovala ještě jednou, opět zakročila na brankové čáře obrana. S postupem času domácím začali docházet síly a otěže zápasu přebral soupeř, který se dočkal rozhodující trefy v 70. minutě, po centru z pravé strany našel agilní Zejda na rohu malého vápna Tomka, který nedal Janouškovi šanci. V závěru utkání si už hosté výhru pohlídali, našim hráčům fotbalovým žargonem „chyběla nafta“ a sezonu tak naše Benfika začala těsnou domácí porážkou.

branka: 20.Pokorný
sestava: Janoušek - Švanda O., Pelán, Švanda M.- Pelikán, Loup Patrik (80. Mejzlík), Škuta, Jakeš, Kaštan (75. Lunda) - Pokorný, Ondrák