Muži A - 8. kolo MSD D : Ždírec nad Doubravou - Velká Bíteš 0:3 (0:1)

"POVINNÉ" BODY

Na první pohled "povinné" tři body si dovezlo po výsledku 3:0 ze Ždírce naše áčko, vítězství se ale nerodilo snadno...

Důležité tři body si na své konto připsalo naše áčko v duelu na hřišti posledního Ždírce nad Doubravou. Soupeř zatím v soutěži ani jednou nebodoval a poslední čtyři kola ani neskóroval. Do našich hráčů se ale pustil s chutí a opticky měl více ze hry. "Velice těžce jsme se vyrovnávali s nasazením soupeře v osobních soubojích," uznal trenér našich Marek Zúbek. Trápení v koncovce ale Ždírec naštěstí pronásledovalo i tentokrát. Naši se naopak těsně před přestávkou dokázali prosadit. Po autovém vhazování Škuty (už ve 36. min. střídal Bartoše) se míč dostal ke Krulovi, ten o něj sice v souboji s domácími obránci takřka přišel, Sznapka ho ale dokázal vybojovat zpět, přihrál na střed hřiště, kde jej Novotný posunul na Merditu, který využil toho, že mezi stopery domácích bylo více prostoru, z hranice velkého vápna vystřelil a míč skončil přesně u pravé tyče branky Gregovského - 0:1.
I po změně stran domácí marně obléhali naši branku. Těsné vedení naši navýšili v 74. min. Po výkopu Pelána střídající Macek prodloužil míč na levé křídlo Moučkovi a ten střelou po zemi podél nohou Gregovského přidal uklidňující druhou branku - 0:2. Vítězství našich pak v samotném závěru potvrdil i další střídající hráč Ondrák, který skóroval ihned po svém vstupu na hřiště. Daněk vyvezl míč ze středu pole a přes pravou stranu přišla přihrávka nabíhajícímu útočníkovi našich, který sám před brankářem chladnokrevně zakončil - 0:3. 
Výsledek tedy hovoří jasnou řečí, kouč našich ale krotil přehnaný optimismus. "Výsledek neodpovídá výkonu hráčů Ždírce, kteří nás svou vůli zápas dotáhnout do bodového zisku často zatlačili na delší dobu před vlastní šestnáctku. Nakonec ale rozhodla efektivita a kvalita útočných akcí na straně našich hráčů plus výkon v defenzivě, kde kluci udrželi čisté konto. Proto si odvážíme všechny tři body." 
V tabuce divize se naši posunuli na 11. místo a odskočili týmům z jejího úplného spodku. 

Branky: 41. Merdita 0:1, 74. Moučka 0:2, 89. Ondrák 0:3
Rozhodčí: Broskevič
Diváci: 150
ŽK: 1:3

Sestavy:

Ždírec nad Doubravou: Gregovský - Pelikán, Šrámek, Bureš, Fikar, Novotný J., Najman, Klimeš (60. Vopršal), Pátek, Málek, Novotný P. 
Velká Bíteš: Pelán - Bartoš (36. Škuta), Šperka, Daněk, Merdita, Krula (46. Macek, 89. Ondrák), Moučka, Loup Pav., Mrňa, Novotný, Sznapka (86. Loup Pat.)