Muži B - 21. kolo I.B třídy, skupiny B : Velká Bíteš B - Nedvědice 4:1

POSÍLENÁ BENFIKA NEZAVÁHALA

Benfika si do tabulky soutěže připsala další tři důležité body...

Benfika nastoupila proti na jaře neporažené Nedvědici i s několika hráči áčka. V bráně se představil v sezóně již osmý brankář – Michal Pelán, obranu vystužil Pavel Loup a v záloze se pak objevil Jakub Sznapka. Na na lavičce pak vše jistil Vojtěch Kamenský. První náznak šance jsme si vytvořili hned v 1.minutě. Škuta zatáhnul míč, který ale ve vápně bohužel nenašel adresáta. Hosté na nic nečekali a hlavně přes jejich pravou stranu začali hrozit, čímž si vytvořili několik zajímavých standardních situací. V 9.minutě hosté tentokrát z druhé strany posílali nebezpečný míč před branku, ale ani tento nenašel adresáta. Hrál se zajímavý fotbal, oboustranně ve vysokém tempu. Dobrou šanci měl Svoboda a chvíli poté Sznapka, ale ani jeden netrefil míč v dobré pozici ideálně. Ve 27. minutě po rohovém kopu odkopával míč stoper Pelikán, trefil jen nohy hostujícího hráče a ten se z půlky řítil sám na brankáře Pelána, ten ho v souboji fauloval a musela se kopat penalta. Tu bezpečně proměnil Štefka a poslal hosty do vedení - 0:1. Odpověď na sebe nemusela nechat dlouho čekat, Ráboň se vřítil do vápna, předložil míč kapitánu Pokornému, ale ten ho nedokázal zkrotit, a tak velká šance zůstala nevyužita. Na straně hostů mohlo být ještě veseleji, nenápadnou střelu z hranice vápna Pelán očima vyrazil nad branku a pumlíč se jen lehce otřel o břevno jeho svatyně. Naši se dočkali v 32.minutě, kdy se po rohu hostů k míči dostal agilní Svoboda, vyvezl ho na polovinu soupeře, kde ho po tandemovém náběhu přihrál Škutovi, který ve vápně našel Pokorného a bylo srovnáno - 1:1. Naši si pak pomohli gólem do šatny, výstavní vyvezení míče předvedl stoper Pavel Loup, který přeběhl snad polovinu hřiště, míč předložil Škutovi, jenž našel Sznapku, jehož střelu brankář hostí vyrazil jen k volnému Loupovi a ten byl po 80 metrovém sprintu odměněn brankou - 2:1.
Do druhé půle udělal trenérský tandem "Anděl" – Jelínek dvě změny. Ze hřiště odešel zraněný Škuta, kterého nahradil Kamenský a také Pavel Loup, kterého nahradil Tomáš Pelán. Naši se snažili držet míč a postupným útokem tlačit na hostující obranu. To se do jisté míry dařilo, hrálo se převážně mezi vápny a domácí za celý druhý poločas nemuseli řešit výrazné ohrožení Pelánovy branky. Naopak v 69. minutě dostal na rohu velkého čtverce prostor Ráboň, který předložil míč na malé vápno Kamenskému, pro kterého nebylo problémem do prázdné branky vstřelit svůj první gól v bítešském dresu - 3:1. Hned za minutě se dostal za záda domácí obrany kapitán Pokorný, který obstřelil hostujícího brankáře a bylo rozhodnuto - 4:1. Závěr jinak velice kvalitního a nadprůměrného zápasu se víceméně dohrával, za zmínku tak už jen stojí snad jen chování hostující lavičky, která celý zápas neúnavně a často vulgárně urážela nejen hráče, rozhodčí či trenéry domácích, ale neušetřila ani hrstku domácích příznivců. Ale ani ti nepokazili domácímu týmu oslavy po důležitém vítězství v poměru 4:1.

Branky: 27. Štefka (p.) 0:1, 32. Pokorný 1:1, 44. Loup Pav. 2:1, 69. Kamenský 3:1, 70. Pokorný 4:1
Sestava našich: Pelán M. - Loup Pav. (46. Pelán T.), Svoboda, Pelikán, Ráboň (74. Shlaban), Pokorný (77. Dvořák), Sznapka, Škuta (46. Kamenský), Švanda M. (86. Mejzlík), Jakeš, Loup Pat.