Velká Bíteš B - Přibyslavice neděle 16:30, Bystřice n.P. - Velká Bíteš sobota 16:30

Víkendové preview

Podzimní část sezony se začíná roztáčet na plné obrátky. V sobotním zápase naše áčko zavítá na hřiště Bystřice nad Pernštejnem a v neděli se

Sobota 17.8. 16:30
SK Bystřice nad Pernštejnem – FC PBS Velká Bíteš

Na horkou půdu letošního nováčka z Bystřice nad Pernštejnem zavítá v sobotním odpoledni naše áčko. Mužstvo trenéra Veselého po spanilé jarní jízdě obsadilo s náskokem pěti bodů první příčku v krajském přeboru Vysočiny a po dvou letech mohlo slavit návrat do divizní soutěže. A že se jednalo o návrat úspěšný potvrdilo první kolo, kde si v souboji dvou posledních vítězů krajského přeboru vyšlápla Bystřice na Humpolec a na jeho hřišti ho porazila 2:1. Náš soupeř nedoznal přes letní pauzu velkých změn ze Štěpánova se vrátil Václav Sedláček, zálohu posílil z rezervy Nového Města Michal Mazel. Největší posila zatím nedorazila odchovanec Luboš Zbytovský zatím čeká na svolení Nového Města a do vzájemného zápasu by zasáhnout neměl. Odchody se v klubu z města nad hradem Pernštejn nekonaly a je zřejmé, že i v nové sezoně se budou spoléhat především na gólovou potenci kanonýra Prášila, který si již v úvodním kole připsal první zářez na jeho střeleckou pažbu. Poslední vzájemný zápas se na hřišti v Bystřici odehrál v sezoně 2016/2017 a úspěšnější byl domácí celek, který zvítězil 2:1.

Náš trenér Marek Zúbek by měl mít k dispozici podobný kádr jako v minulém zápase. Ze zraněných hráčů zatím nikdo s tréninkem nezačal. Chybět navíc bude záložník Sznapka, který si bude v Německu plnit futsalové reprezentační povinnosti.

Neděle 18.8. 16:30
FC PBS Velká Bíteš B – Sokol Přibyslavice

Po úvodním zaváhání na hřišti Jaroměřic čeká naši benficu první domácí zápas. Na našem hřišti přivítá mužstvo Sokola Přibyslavic a má mu co vracet, v derniéře minulé sezony nás soupeř porazil jasně 5:0. V mužstvu trenéra Martina Kopečka nedošlo přes léto k velkým změnám, mužstvo posílil brankářský bard František Pisk z Jaroměřic, velkou ztrátou je naopak odchod opory Petra Ošmery, který se vrátil do mateřské Třebíče.

Mužstvo vedené Jiřím Jelínkem doznalo přes léto velkých změn. Odešly zkušenosti v podobě obránce Lukáše Kopáčka (Křižanov), záložníků Tomáše Nekudy (Náměšť n.O.) a Jiřího Horkého (v jednání). Do áčka se posunul stoper Luboš Kerber. Naopak do mužstva přišli loňští dorostenci Marek Chadim, Filip Svoboda, Adam Lunda, Milan Urbánek. Ze Křoví má do Bíteše namířeno věkem ještě dorostenec Jiří Ráboň a ze Březí mužstvo posílil ofenzivní hráč Jan Jakeš.

 

Sobota 17.8. 13:30
Dorost: Dukovany/Rakšice – FC PBS Velká Bíteš

První zápas v nové sezoně čeká také náš dorost, mužstvo trenéra Pavla Duraje zajíždí na hřiště Dukovan.