Hodnocení sezóny 2019/2020

DOROST

Skončila prapodivná sezona 2019-2020. Dovolte malé ohlédnutí, jak si v ní vedl náš dorost.

Tým pod vedením trenéra Pavla Duraje vstupoval do sezony téměř neposílen. Kdysi velmi nadějný ročník 2004 se v Bíteši rozpadl a tak nás posílil jediný Mirek Havliš.
Stejně jako v předchozích letech dorost nastupoval v 1.třídě kraje Vysočina. Po podzimní části tým skončil na druhém místě se ziskem 19 bodů za 6 výher a jednu remízu.Bohužel některé zápasy se nevydařily. Především na duely v Měříně a Náměšti se nevzpomíná dobře. Protože na jarní část již nedošlo, tak se útok na vedoucí Bystřici nekonal. I tak se jedná o herně i výsledkově nejlepší sezonu za 10 let.
V zimní přípravě se kluci poctivě připravovali na jaro. Trénovalo se jak v hale, tak na umělé trávě venku. Byly sehrány dva halové turnaje v Brně a především Zimní liga dorostu na umělce v Meziříčí. Soutěž organizovaná FAČR se nám opět vyvedla a po 4 výhrách a jedné remíze nám uteklo první místo o dva body. Takže znovu druzí.
A jak dopadlo jaro všichni víme. Epidemie Covid-19 omezila celou republiku, fotbal nevyjímaje. V poslední době se situace zlepšuje, znovu naplno trénujeme a byla sehrána i přípravná utkání a to převážně vítězná.
To nejdůležitější, hráči. Dorost opouští ročník 2001. Jmenovitě:Svoboda, Těšík, Macholán, Ráboň, Mejzlík a Navrátil. Přejeme jim jen to nejlepší v osobním i fotbalovém životě. Kluky budeme dál se zájmem sledovat. Ročník 2002 zastupovali Mahel a Havlíček, roč.2003 Horák, Tvrdoň, Smejkal a Duraj. Je potěšitelné, že spousta těchto hráčů již dávno sbírá zkušenosti v obou týmech dospělých.To je přece hlavním posláním dorostu.
Na závěr bych rád poděkoval všem hráčům, trenéru Durajovi a celému vedení FC PBS Velká Bíteš v čele s Markem Zúbkem za výborné podmínky.Těšíme se na další, snad již normální sezonu.

Milan Smejkal vedoucí týmu