Muži A - 8. kolo MSD D : Velká Bíteš - Bystřice nad Pernštejnem 4:1 (1:1)

SMRŠŤ PO PŮLI

Po poločasové remíze 1:1 áčko svého soupeře z Bystřice nad Perštejnem přejelo a nakonec vyhrálo vysoko 4:1...

V sychravém pátečním odpoledni naši hráči vstupovali do zápasu poprvé v historii klubu jako vedoucí tým divizní soutěže a tato skutečnost jim možná v úvodu trochu svazovala nohy. Bystřice působila uvolněně a měla i několik zajímavých náznaků šancí, žádný z nich ale nedotáhla do konce. Teprve po deseti minutách se domácí trochu oklepali a začali získávat pevnou půdu pod nohama. Předzvěstí dalšího pozitivního vývoje zápasu byl nejprve Novotného volej a poté dvě nadějné střely Merdity. Než ale karta hry začala definitivně obracet, zažili naši jednu černou chvilku. V 26. min. totiž po rohovém kopu kapitána hostů Sklenáře zůstal trestuhodně neobsazen náš bývalý hráč Kuldan a hlavou poslal Bystřici do vedení - 0:1. Tento moment ale paradoxně naše hráče konečně probral a za pět minut bylo vyrovnáno. Novotný svojí typickou přihrávkou do běhu uvolnil Bartoše a jeho centr pěkně usměrnil do branky Traxl - 1:1. A mnoho nechybělo k tomu, aby byl obrat skóre dokonán už do přestávky. Dalekonosná střela Loupa Pav. totiž brankáře Petra v 41. min. pořádně štípla do rukavic. 
Jestliže první polovina zápasu nebyla ze strany našich úplně přesvědčivá, jejich razantní nástup do druhé půle rozmetal veškeré obavy o výsledek. Hned v úvodu zahrozil Krula, a protože obránci Bystřice zůstali hlavou nejspíš v kabině, dovolili stejnému hráči hned za tři minuty vystřelit znovu. A míč tentokrát došel na místo určení - 2:1. A to zdaleka nebylo všechno. Úspěšný den našich útočníků završil v 53. min. přesnou střelou po zemi k tyči svým druhým zásahem v utkání Traxl - 3:1. I když bylo z druhé půle odehráno necelých deset minut, bylo jasné, že je rozhodnuto. Naši po fyzické stránce dominovali, hosté vůbec nestačili a pod tlakem vyráběli další chyby. Do sedla jim mohl pomoci trestný kop z hranice velkého vápna v 66. min., Sklenář ale mířil nad. Jedinou otázkou tak poté zůstal už jen konečný rozdíl ve skóre. Naši si totiž připravovali další šance. Po přesné přihrávce Merdity šel v 71. min. sám na brankáře Šimončič, ale nedal. Minuto nato ale opět výborně hrající Merdita přihrávkou do pokutového vysunul Traxla a ještě si stačil naběhnout před branku na jeho zpětnou přihrávku. Krásná akce, 4:1. Vyvoláného búra už ale naši nestihli, i proto, že Ondrákovu dorážku vlastní střely vykopl z brankové čáry jeden z obránců Bystřice. 
I tak ale může být trenér Zúbek s výkonem svých svěřenců navýsost spokojen. Naši potvrdili roli favorita a lídra tabulky soutěže. Tři body do tabulky jsou jim odměnou za předvedenou hru. Jen škoda, že pěknému utkání mohlo v této nešťastné době přihlížet pouze 50 platících diváků... 

Branky: 26. Kuldan 0:1, 31. Traxl 1:1, 49. Krula 2:1, 53. Traxl 3:1, 72. Merdita 4:1
Rozhodčí: Vařacha, ŽK: 1:2, Diváci: 50 
Sestava Velká Bíteš: Pelán - Loup Pav., Urbánek, Mrňa - Bartoš (66. Dufek), Daněk, Merdita, Novotný (76. Isami), Šimončič (79. Loup Pat.) - Traxl (75. Macek), Krula (79. Ondrák)
Sestava Bystřice nad Pernštejnem: Petr - Kuldan, Svoboda, Buršík D. (51. Malý) , Vařejka, Prášil, Adamec, Sklenář, Padrtka, Mazel (86. Čech), Buršík P.