HODNOCENÍ BENFIKY OČIMA TRENÉRA

"MYSLÍM, ŽE JSME NA DOBRÉ CESTĚ"

Předseda oddílu a trenér Benfiky Jirka Jelínek hodnotí podzimní výkony a výsledky...

Jak jsi spokojen s podzimní částí sezóny jak z pohledu výsledků tak i odvedené práce?
"Abych se přiznal, měl jsem určité pochybnosti zda letos do soutěže Benficu vůbec přihlásit. Skončila řada hráčů a celé jaro na mě nepůsobilo zrovna optimistickým dojmem. Mužstvo se doplnilo o příchozí dorostence a také se nám podařilo kádr posílit o dva hráče, z Křoví přišel Jirka Ráboň a z Březí Honza Jakeš. Sestava si chvíli sedala, ale myslím si, že mužstvo odehrálo na podzim řadu dobrých zápasů. Mám radost, že jsme ve spoustě zápasů zapojili i naše dorostence, zároveň jsme neměli až na asi dvě výjimky problém se složením sestavy. Mrzí mě jen závěr podzimu, který jsme úplně herně ani výsledkově nezvládli. Já osobně mám z podzimu dobrý pocit, samozřejmě nás čeká spousta práce, ale myslím, že jsme na dobré cestě. Pokud se ještě podaří některé členy kádru přesvědčit k větší tréninkové docházce a vrátí se nám marodi Burian s Těšíkem tak si myslím, že tým svou kvalitu mít bude."

Jaká je podle tebe úroveň soutěže, kterou hrajete?
"Myslím si, že úroveň soutěže naprosto reflektuje situaci v českém fotbale a to tak, že rok od roku klesá."

Jaký byl váš nejlepší zápas a který soupeř, se kterým jste se utkali, byl podle tebe nejlepší nebo nejvíce inspirující a proč?
"Suverénně nejlepší bylo mužstvo Fotbalové školy Třebíč, které má jasně největší kvalitu v soutěži a tak trochu si hraje vlastní soutěž. Konkrétní zápas, který byl z našeho pohledu nejlepší, si teď nevybavím."

Jaký je plán Benfiky pro zimní přípravu?
"Budeme se připravovat společně s A-týmem. V plánu je odehrát čtyři přípravné zápasy, zatím máme potvrzené tři soupeře - Černou Horu, Čebín a Křižanov."

Jirko, díky za rozhovor.