Muži A: Polná - Velká Bíteš 0:3 (0:2)

ZÁCHRANA JE BLÍZKO

Skvělý výsledek dovezli v neděli muži A z Polné. Po výborném výkonu zaslouženě svého soupeře zdolali rozdílem třídy 3:0 a připsali si do tabulky divize D další tři důležité body...

Po velmi dobrém výkonu, ale domácí porážce 1:3 s vedoucí Vrchovinou, odjížděli muži A k dalšímu zápasu do Polné s jednoznačným cílem pokusit se zvítězit. "Už v kabině jsme si řekli, co chceme hrát a za čím v zápase půjdem," komentuje odhodlání týmu trenér Jiří Mika. Odvaha se vyplatila. Naši byli od prvních minut na hřišti lepším mužstvem a svého soupeře přehrávali. Polné sice už relativně o nic nešlo, přesto se jedná o vysoce kvalitního soupeře, který nám v minulosti uštědřil nejednu nepříjemnou porážku. V neděli ale bylo všechno jinak. "Diktovali jsme tempo hry, vytvářeli si šance a dokázali je i proměňovat", chválí své svěřence J. Mika. "V rozestavení 4-2-3-1 s Pohlem na hrotu útoku a Ryanem pod ním jsme hráli to co jsme potřebovali. Podařilo se nám také dvě šance využít. Na obou gólech měl výrazný podíl Honza Pohl," s potěšením konstatuje J. Mika. Náš hrotový útočník připravil nejprve branku pro R. Novotného - 0:1 a zhruba pět minut před poločasem měl prsty i ve čtvrté jarní brance R. Whittinghama - 0:2.  Jestli domácí trochu zlobili, bylo to po stranách hřiště, v první půli se ale dostali snad jen k jedné vážnější příležitosti, víc jim naši hráči nedovolili.
Jestli domácí fanoušci čekali po změně stran nápor svých oblíbenců, byli zklamáni. Náš tým i nadále kontroloval průběh utkání a navíc hned po deseti minutách hry přidal pojišťovací třetí gól. Vstřelil jej Jan Pohl a korunoval tak svůj výborný výkon. Zápas pak v poměrně klidném tempu dospěl až do svého konce a naši se mohli radovat ze skvělého výsledku, který jim i s ohledem na další výsledky přinesl téměř jistotu záchrany v soutěži. 
Nezbývá než chválit, kluci si to za předvedenou hru zaslouží. "Uznání zaslouží všichni hráči, dařilo se Pohlovi, který jednu branku dal a další dvě připravil. Potěšil mě výkon obou stoperů Kopáčka a Mrni, rád pochválím i oba střední záložníky Chlupa s Daňkem. Hru oživil i střídající Mucha," vyjmenovává podstatnou část sestavy J. Mika. 
I my jako fanoušci jsme rádi, že se týmu daří. Vítězství v Polné je již třetí výhrou na hřišti soupeře v řadě, což je skvělá vizitka našeho týmu. 
"Člověče, pochval ty kluky trochu, ty jim za hlavně za ty domácí zápasy dáváš. Vždyť hrají dobře," říkal mi šéf naší lavičky naposledy do telefonu. Jsem rád, že tak můžu učinit a přitom si ani trochu nevymýšlet. Co jsem dostal info, výkon kluků byl opravdu výborný a nebylo to jen o tomto zápase. Když totiž srovnám ustrašený výkon z druhého jarního kola z Blanska například s tím domácím proti Vrchovině minulý týden, všechno je o 180° jinak. Kluci mají chuť hrát, rvou se o každý míč, oba brankáři předvádějí skvělé zákroky a hlavně nám to tam začíná padat!  Ustálila se víceméně i sestava a rozestavení týmu, vše do sebe začíná krásně zapadat. 
Teď už jen potvrdit body dovezené zvenku tuto sobotu (STK změnila termín utkání) na domácím hřišti proti Břeclavi a může se začít chystat závěrečná rozlučka... :-) 

Statistiky: 
Branky: 13. Novotný 0:1, 39. Whittingham 0:2, 55. Pohl 0:3
Rozhodčí: Lukášík
ŽK: 3:0
Diváci: 147
Sestava našich: Matiášek - Pokorný (60. Mucha), Kopáček, Mrňa, Ivančík - Chlup, Daněk - Novotný (73. Knos), Whittingham, Juříček - Pohl