Starší žáci odehráli dva poslední venkovní zápasy

ZÁVĚR KRAJSKÉHO PŘEBORU 50/50

Info ze zápasů v NMNM a Starči nám poskytl trenér Petr Karmazín...

V NMNM zvítězili domácí
SFK Vrchovina – Velká Bíteš 5:3 (2:2)

Do NMNM jsme jeli z důvodu odloženého utkání až ve středu 1.6.2022. Od začátku zápasu byli domácí hráči aktivnější a vytvářeli si dobré šance na vstřelení branky. Tyto šance ale domácí kluci nevyužili a z první střely na domácí branku jsme se radovali my - 0:1. Naše vedení nevydrželo dlouho. O pár minut později domácí hráči dvěma brankami otočili skóre ve svůj prospěch. Naši hráči ale byli velmi produktivní a i z druhé střely na branku skórovali a srovnali na poločasové skóre 2:2. Po změně stran se prosadil M. Suchomel a v 49. min zvýšil na 2:3 pro naše mužstvo. Vedení nám tentokrát vydrželo jedenáct minut. Od 60. minuty nám domácí hráči vstřelili postupně tři branky a rozhodli o svém „zaslouženém“ vítězství 5:3. Naše branky vstřelili: Lukáš Karmazín, Matyáš Kaláb a Mira Suchomel. Kluci sice prohráli, ale podali velmi bojovný výkon.

Ve Starči rozhodlo prvních jedenáct minut zápasu
Okříšky/Stařeč – Velká Bíteš 1:4 (0:3)

Zápas s Okříšky/Stařeč, hraný na hřišti ve Starči, začali naši hráči ve velkém stylu. Ve 4. min se ve vápně prosadil Honza Musil - 0:1. V 9. minutě po rohovém kopu Adam Brzobohatý hlavou - 0:2. V 11. minutě Mira Suchomel střelou z vápna - 0:3. No to byl začátek jako hrom. Kluci pokračovali v tlaku a hráli pěkný fotbal. Domácí hráči byli zaskočeni a většinu poločasu se jen bránili. Po změně stran se ale obraz hry úplně změnil. Domácích hráčů bylo najednou plné hřiště. Naši kluci nevěděli, kam dřív skočit a jen odkopávali těžce vybojované míče. Šance domácích hráčů přibývaly. Jednu v úvodu druhé půle hned využili a snížili - 1:3. Tlak domácích, který trval dlouhých 25 minut, se stupňoval, ale domácí ne a ne trefit míč mezi tyče. Všem klukům z Bíteše dodal klid Lukáš Karmazín, který v 74. minutě po rozehraném přímém kopu z vlastní poloviny chytře po zemi převzal míč a dalekonosnou střelou rozvlnil soupeřovu síť počtvrté - 1:4. Tohle bylo opravdu těžce odpracované vítězství.