Muži A - 3. kolo MSD D - Ždírec nad Doubravou - Velká Bíteš 2:2 (0:2)

BOD JE ASI MÁLO...

Áčko veze ze Ždírce nad Doubravou bod za remízu 2:2. Otázkou je, jestli je to spíše zisk nebo ztráta...

V navlas stejné sestavě v poli jako minulý týden proti Humpolci nastoupili muži k druhému venkovnímu utkání rozbíhající se sezóny 2018/2019 na hřišti ve Ždírci nad Doubravou. Jediná změna proběhla na postu brankáře, kde Michala Pelána nahradil Martin Matiášek. 
Začátek měli naši snový. Po rohovém kopu se ve 4. min. míč dostal až k Tomáši Sodomkovi a ten se z hranice velkého čtverce nemýlil - 0:1. Naši hráči posíleni vstřelenou brankou se i nadále tlačili do útoku a diktovali tempo hry. Tento obraz hry se nezměnil prakticky až do konce první půle. V 38. min. navíc domácí Dominik Pelikán srazil z boku v pokutovém území Martina Knose a nařízenou penaltu bezpečně proměnil kanonýr našich Tomáš Sodomka - 0:2. Zdálo se, že se hráčům našeho týmu na cestě k cenným třem bodům už nemůže nic stát...
Jenže chyba lávky! Z kabin totiž na trávník stejně jako před týdnem vyběhlo úplně jiné, bohužel horší mužstvo. A domácím tak stačilo pouhých osm minut ke srovnání skóre. Hrubé chyby při přebírání hráčů a nedůslednost v obranné činnosti potrestali postupně Radek Kolouch hned ve 46. min. - 1:2 a Martin Slavík v 53. min. - 2:2. 
Najednou se tak tým začal strachovat o to, aby místo tří bodů dovezl domů alespoň jeden. Domácí přebrali iniciativu a hnali se za třetí vítěznou brankou. Tu už ale naštěstí nevstřelili a nakonec to byl náš tým, který i přes slabý výkon v druhé půli mohl nedlouho před koncem strhnout vedení zpět na svoji stranu. Vítězslav Bárta ale ani nadvakrát nedokázal ze závaru protlačit míč do branky domácího brankáře Stanislava Pometla.
Konečná remíza 2:2 je ale zřejmě výsledkem, který příliš nepotěšil ani jednoho z trenérů. 

Statistiky:

Branky: 4. Sodomka - 0:1, 38. Sodomka (p.) - 0:2, 46. Kolouch 1:2, 53. Slavík 2:2
Rozhodčí: Hubený
ŽK: 2:1
Diváci: 195
Sestava našich: Matiášek - Ondrák, Kopáček, Bárta, Halas - Knos (88. Pokorný), Mrňa (85. Nekuda), Kuldan, Juříček - Pořízek (66. Novotný), Sodomka