zaslal trenér Jan Vrba

HODNOCENÍ SEZÓNY - mladší žáci

Mladší žáci v Krajském přeboru KFS Vysočina skončili v nadstavbové skupině o 7.-12. místo na 4. tj. v hodnocení celé sezóny na výsledné 10. příčce

Jak bys zhodnotil sezónu po stránce výsledků a celkového umístění ve vaší soutěži?
"Já a můj trenérský tým nikdy moc nehodnotíme sezónu podle výsledků, ale zabýváme se hlavně herním projevem. Chceme se naučit hrát dobrý fotbal i za cenu dobrých, příznivých výsledků. Ale pokud mám přece jen odpovědět, tak některé zápasy jsme výsledkově zvládli lépe, některé hůře. Těch horších bylo více, proto umístění ve druhé polovině tabulky." 

A jak bys zhodnotil sezónu po stránce srovnání s ostatními kluby v soutěži?
"Myslím, že nebudu nijak přehánět, když řeknu, že se můžeme srovnávat s každým v naší soutěži. Samozřejmě jsou zde některá mužstva, která jsou trochu dál než my, ale z uctivé vzdálenosti se určitě na nikoho nedíváme."

Zastavme u samotné herní stránky, která je u mladých fotbalistů důležitější než samotné výsledky. Jaký jsi zaznamenal u svých svěřenců progres a myslíš si, že se vám s trenérským štábem po této stránce podařilo splnit cíle, které jste si před letošní sezónou vytýčili? V čem vidíš přednosti nebo naopak nedostatky u našich hráčů ve vaší kategorii? 
"Progres u našich hráčů vidíme hlavně v důrazu, tam byl velký problém v minulosti, na kterém jsme chtěli zapracovat. Prohrávali jsme spoustu osobních soubojů, což pro samotnou hru nebylo dobré a ovlivňovalo to náš výkon v utkáních. To si myslím, že je i naše přednost, ale někdy se to na hřišti s pochopením úplně nesetkávalo. ???? Hráči se zlepšili i ve vedení míče a v přihrávce, a to je také podstatná herní činnost a jsme za ni rádi. Naopak u některých hráčů se nám nedaří dostat z nich trochu více výbušnosti a start na prvních pár metrech. Na tom budeme pracovat i v budoucnu. Naším velkým nedostatkem je zřejmě střela a neproměňování šancí, na to se zaměříme v následující sezóně asi nejvíc."

 Jaké jsou tvé plány pro příští sezónu? Zůstáváš ve stejné kategorii nebo se posunuješ se do vyšší kategorie? A máš už představu, o co by ses chtěl v novém ročníku 2022/2023 pokusit, především po stránce výkonnosti a rozvoje našich fotbalistů? 
"Ano, zůstávám ve stejné kategorii, stejně jako mí kolegové Ondra Drlíček a Pepa Kosour. Opouští nás a do vyšší kategorie odchází Michal Hanzelka, kterému bych chtěl touto cestou za skvělou spolupráci moc poděkovat. Jelikož jsme připravili do staršího žactva devět hráčů, tak jsou plány hlavně takové, aby se nám přestavba našeho mužstva podařila a tým byl v pohodě. Kluky i holky fotbal baví, takže si myslím, že by to mohlo vyjít. A o co se pokusíme? Budeme se pokoušet pořád o to samé, chceme hrát, hrát a zase jenom hrát."

Rk. Družstvo Záp. + 0 - Skóre Body
1 Polná 10 7 2 1 60:18 23
2 Okříšky/Stařeč 10 6 3 1 64:18 21
3 HFK Třebíč/Náměšť n.O. 10 7 0 3 47:31 21
4 Velká Bíteš 10 3 2 5 32:29 11
5 Vrchovina 10 3 1 6 47:48 10
6 Světlá n. S. 10 0 0 10 11:117 0