Představení Dominika Moučky

Do Bíteše jdu s nejvyššími cíli, říká nová posila Dominik Moučka

Přinášíme krátký rozhovor s nejnovější posilou našeho áčka Dominka Moučky. Jak se těší na nové angažmá nebo jak zvládá novou životní roli se dočtete v článku.

Ahoj, Dominiku! Vítej ve Velké Bíteši, všichni doufáme, že se ti bude v našem dresu dařit mohl by ses na úvod představit našim fanouškům?
Ahoj, zdravím všechny příznivce bítešského fotbalu. Jmenuji se Dominik Moučka, je mi 23 let. Pocházím z Brna, nyní žijí v Rosicích. Také doufám, že se mně i celému týmu bude dařit a už se moc těším až budeme moct vyběhnout na hřiště!

 

Na jakém pozici nejraději nastupuješ?
Nejlépe se cítím na jakékoli útočné pozici, ale kdybych měl vybrat jednu tak je to určitě křídlo (kraj zálohy).

 

Ještě na podzim jsi působil v Rakousku co tě přimělo se vrátit zpět na Moravu a proč jsi si vybral Velkou Bíteš?
Důvodů bylo více. Z velké části za to může koronavirová situace, kvůli které se nedalo tak často do Rakouska dojíždět. Dalším důvodem je také moje rodina, které chci být na blízku a netrávit hodiny dojížděním na tréninky a zápasy do zahraničí. V Bíteši jsem předtím absolvoval několik tréninků, během kterých jsem poznal kluky z týmu a také trenéra, takže teď jsem si byl jistý, že Bíteš je dobrá volba.

Byly ve hře i jiné kluby?
Ano, zájem měli jak Rosice, tak některé týmy z Brna.

Hned na úvod tvého angažmá tě potkala hodně atypická příprava, jak se připravuješ na jarní start soutěže a jak snášíš, že se nemůžeš připravovat s týmem?
Od ledna začala Rosicím příprava, tak jsem se přidal k nim. Do té doby jsem se musel asi jako každý dokopat k tomu jít si zaběhat nebo si zacvičit. To, že se nemůžeme připravovat společně, mě mrzí. Těšil jsem se, až se víc seznámím s celým týmem.

Jak už bylo řečeno, v létě jsi absolvoval v našem týmu několik tréninků, takže do úplně neznámého prostředí nepřicházíš. Znal jsi některé hráče z našeho týmu nebo se s někým třeba potkal v jednom dresu?
Ano jak už jsem zmiňoval, několik tréninků jsem s Velkou Bíteší absolvoval. Některé hráče jsem znal ze vzájemných zápasů v divizi, když jsem ještě hrál za Rosice. A s Pavlem Loupem oblékáme už několik let stejný dres v malém fotbale.

S jakými cíli jdeš do nového angažmá?
Vždycky s těmi nejvyššími. Chtěl bych s Bíteší postoupit do 3. ligy. Vím, že na to máme.

Kromě fotbalu také hraješ malou kopanou, kde jsi se stal také juniorským mistrem světa. Můžeš nám říct za koho nastupuješ, v jaké soutěži a jak se ti daří to skloubit s „velkým“ fotbalem?
V malém fotbale nastupuji celkem za 2 týmy. Celorepublikovou soutěž hraji za výběr Brna a Brněnskou 1. Ligu hraji za tým s názvem Sport Centrum Srbská. Jelikož tréninky nebývají tak často, protože většina kluků také hraje velký fotbal a zápasy se na rozdíl od velkého fotbalu hrají v týdnu, skloubit se to dá.

V létě se ti narodila dcerka a budeš tak v kabině jeden z mála tatínků, jak si novou roli tatínka užíváš a jak ji zvládáš?
Novou roli a životní etapu si užívám naplno. Na to, až založím rodinu jsem se těšil a už se nemůžu dočkat až mi dcerka s přítelkyní přijdou fandit. Myslím, že roli tatínka zvládám dobře, to je jediná pozitivní věc na této situaci, že mám na rodinu víc času a že můžeme být všichni spolu.

 

Děkuji za rozhovor a ještě jednou zdravím všechny fanoušky a přeji všem hlavně zdraví a pohodu!

zdroj fotografie: DENÍK / Lubomír Stehlík