Muži B - 25. kolo I. B třídy, skupiny B - Velká Bíteš - Přibyslavice 4:3 (1:0)

TO NENÍ ŠPRÝM, MÁME V I.A TŘÍDĚ NÁŠ B-TÝM!

Karty byly před nedělním utkáním rozdány jasně. Jakékoliv vítězství zajišťuje našim 2. místo v tabulce a postup do I. A třídy.

Soupeř z Přibyslavic vstoupil do prvních minut bázlivě a brzy byl za to potrestán. V 5. min. zaúřadoval Ráboň a naši vedli – 1:0. V dalším průběhu prvního poločasu se hra vyrovnala. Našim jakoby povinnost zvítězit svazovala ruce a hlavně nohy, a ti ne a ne se prosadit. Naopak hosté měli tři zajímavé příležitosti, z nichž minimálně jedna byla více než stoprocentní. Buď ale své spoluhráče podržel Cimbálník nebo hosté branku vůbec netrefili.
Po změně stran naskočil do hry Ondrák a hned minutu po svém nástupu rychlým průnikem z křídla zvýšil skóre – 2:0. Hosty inkasovaný gól zmrazil a následující čtvrthodinu se hrálo prakticky jen na jednu branku. Nalomeného soupeře navíc ještě v rychlém sledu dvakrát srazil Pokorný, který proměnil své dvě individuální akce – 4:0. Po hodině hry se zdálo být rozhodnuto a zápas pomalu plynul ke svému závěru.
Bohužel závěrečné minuty vybočily z předchozího koloritu a z jasného utkání se stalo zbytečné drama. Bohorovně hrající Benfika totiž nejprve deset minut před koncem zbytečně inkasovala první branku – 4:1, poté se po samostatném úniku hezky trefil Bukáček – 4:2, a tři minuty před koncem „zkolaboval“ i do té doby jistý Cimbálník a doslova nabídl druhou branku v zápasu Lopatářovi – 4:3.
Byla to kaňka na výkonu celého mužstva, která ale našim naštěstí postupovou radost nevzala, protože se skóre zápasu ve zbývajících minutách včetně nastavení už nezměnilo.

Sestava našich: Cimbálník – Pelikán, Loup Pav., Kamenský (58. Mrňa) – Loup Pat. (76. Mejzlík), Ráboň (58. Pelán), Jakeš, Svoboda, Švanda M.  – Dvořák (46. Ondrák), Pokorný (89. Švanda O.)