Muži A - 12. kolo MSD D : Velká Bíteš - Bzenec 2:0 (0:0)

TŘI BODY ZA TRPĚLIVOST

Sérii tří domácích zápasů muži A na domácím trávníku završili vítězně, ve vyrovnaném utkání zdolali Bzenec 2:0...

Za již zcela podzimního počasí před hrstkou diváků nastoupili domácí v navlas stejné základní sestavě jako před týdnem proti Strání. Aktivní hrou získali hned od prvních minut mírnou převahu a vypracovali si i několik šancí, z nichž ty největší neproměnili Tomáš Juříček a Dominik Pořízek. Hosté se k ohrožení branky Velké Bíteše dostávali jen sporadicky, přesto i oni měli v první půli jednu velmi dobrou příležitost. 
Tlak domácích kulminoval kolem třicáté minuty zápasu, kdy na chvíli dokonce zamkli Bzenec na vlastní polovinu hřiště. Ani dlouhá série standardních situací ale k úspěchu nevedla, nutno ovšem říct, že jejich rozehrávka nebyla ze strany hráčů domácího týmu ideální. Centrované míče byly většinou hodně nízké a hostující obrana je relativně v pohodě sbírala a odvracela pryč od vlastní branky. 
Úvod druhé půle nabídl podobný obrázek. Domácí marně hledali recept na pozornou obranu Bzence a ani hostující forvardi nebyli tento den naladěni na gólovou vlnu. Zhruba dvacet minut před koncem se tak na tribuně plné odborníků začal nahlas často objevovat názor, že jedna branka celý zápas rozhodne. 
Nakonec padly dvě. Všemu ale předcházela povedená střídání domácího trenéra Jiřího Miky. Ten na hřiště neprve poslal mladého Matěje Těšíka a pak pro mnohé možná trochu překvapině stáhl tvůrce hry Františka Kuldana a nahradil ho Adrianem Merditou. Velká Bíteš si v závěru utkání vypracovala stejně jako v první půli mírnou herní převahu a za oživení svojí snahy o vstřelení branky byla tentokrát odměněna. Nejprve se po pěkném míči ze středu hřiště dostal v 80. min. za záda svého strážce právě střídající Marek Těšík, hostujícího brankáře Michala Kůřila sice nepřekonal ani napoprvé, ani napodruhé, odražený míč si ale našel Tomáš Juříček a nekompromisně jej na třetí pokus poslal do branky - 1:0. Čtyři minuty před koncem pak divákům jejich miláčci ještě jako nášup předvedli velmi pěknou kombinační akci. Marek Hošek se hezky prodral po levé straně do pokutového území Bzence, ač zřejmě faulován, ustál atak hostujícího obránce a poslal míč zpět pod sebe na Tomáše Juříčka, který si o něj křikl. A znovuobjevený domácí kanonýr si ve druhém domácím zápase za sebou připsal už svou čtvrtou branku - 2:0. 
Tři body tak zůstaly ve Velké Bíteši, která si tak pojistila své průběžné umístění ve středu tabulky, Bzenec zůstal na své nepříliš valné bilanci 11 bodů. 

Statistiky:
Branky: 81. a 86. Juříček 
Rozhodčí: Kaloč
Diváci: 142
ŽK: 1:1
Sestava Velká Bíteš: Matiášek - Knos (73. Mucha), Bárta, Mrňa, Kopáček - Novotný (57. Těšík), Kuldan (69. Merdita), Kratochvíl, Hošek - Pořízek, Juříček
Sestava Bzenec: Hošek - Košut, Šálek, Petrucha, Hubr, Venclík (76. Čech), Pelikán, Krumpholc (64. Vlček), Kasala, Mlýnek