Muži B - 14. kolo I.A třídy, skupiny B : Velká Bíteš B - Kouty 5:3 (3:1)

VŠECHNY BODY ZŮSTALY DOMA

Hodnocení vítězné podzimní derniéry Benfiky nám poslal Lukáš Midrla.

"Za pěkného slunečného počasí jsme předehrávali na domácím hřišti první jarní kolo a přivítali v něm tým Koutů. Do utkání jsme vstoupili aktivněji, drželi míč, avšak první branku vstřelili hosté, když přímo z rohu zatočil míč do branky Vrzal - 0:1. Hosté byli ze standardních situací po celé utkání velmi nebezpeční a po dalším rohu se mohli dostat do dvoubrankového vedení, avšak proti byla branková konstrukce. V průběhu poločasu jsme zlepšili kombinaci, pohyb a bylo otázkou času, kdy branku vstřelíme i my. Vyrovnání nakonec přišlo po necelé půlhodině, kdy se trefil Macek - 1:1. Vyrovnávací branka našim hráčům vlila energii do žil a v krátkém sletu jsme naše vedení navýšili. Nejprve se po standardní situaci trefil hlavou Šperka - 2:1 a o dvě minuty později uklidil míč za hostujícího brankáře podruhé v zápase Macek - 3:1.
Druhou půlku jsme chtěli zůstat aktivní a nepustit hosty zpět do hry. Varováním nám bylo jejich minulé utkání, ve kterém dokázali dotáhnout tříbrankovou ztrátu. Bohužel na začátku druhé půle jsme zůstali až moc dlouho hlavami v kabině a snížení na rozdíl jedné branky přišlo v 50. minutě trefou Coufala - 3:2. V dalším průběhu utkání však naše aktivita neustávala, stále jsme více drželi míč na kopačkách, byli živější a tlačili se do zakončení. Po půlhodině hry došlo na naší straně k dvojitému střídání, které hru oživilo ještě víc. V 66. minutě se ocitnul sám na úrovni penalty ,,Dino“ Novotný, ke kterému se dostal centrovaný míč z pravé strany. Nikým neatakován měl čas počkat si na ideální odskok míče a prostřelil hostujícího brankáře počtvrté - 4:2. Korekce přišla pět minut před koncem, kdy se po nedorozumění v zadních řadách míč odrazil za záda vyběhnuvšího Fialy a rozdíl byl zase jen jednogólový - 4:3. Poslední tečka ve skóre ovšem vyšla na Novotného, který míč uklidil k levé tyčce a rozhodl tak, že poslední zápas v sezóně pro Benfiku bude úspěšný a všechny tři body zůstanou doma - 5:3.
Půlsezónu jsme po neúspěšném vstupu, kdy po polovině podzimu na našem kontě svítilo hrozivých nula bodů, nakonec ukončili na 12. pozici s třinácti body a na dostřel středu tabulky."